Balçova esnafına tam kapanma desteği

Balçova Belediyesi, korona virüs salgını sebebiyle başlatılan 17 günlük bütün kapanma uygulamasında işyerlerini kapatan esnafa 500 TL fiziksel destek kararı aldı.

Korona virüs salgını nedeniyle başlatılan tam kapanma uygulaması sonucunda işyerini 17 gün kapalı tutmak zorunda olan minik esnafa Balçova Belediyesinden ikinci can suyu geldi. Geçtiğimiz aylarda da genelge ile işyerlerini kapatan kahvehane, kıraathane gibi işletmelerin sahiplerine bin TL destekte bulunan Balçova Belediyesi, 17 günlük kapanmada işyerini hiç açamayacak olan ufak esnafa 500 TL maddi yardım yapacak. Takviye yapılacak esnafların tespiti Balçova Esnaf ve Sanatkarlar Odasıyla birlikte yürütülecek.

Esnafa olan desteklerinden nedeniyle Balçova Esnaf Odası Başkanı Ali İhsan Boyacı ile birlikte Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’ya teşekkür ziyaretinde bulunan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, “Esnafımız fazla baskı bir dönemden geçiyor. Geçmişte olduğu gibi bugün de bizi yalnız bırakmayan başkanımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Biz ahilik kültüründen gelen bir teşkilat olarak böyle günlerde yapılan yardımın miktarına, sayısına değil ortaya konulan güzel düşünceye inanırız. Ahde vefa ilkesiyle yapılan iyilikleri asla unutmayız” diye konuştu.

Esnafın toplumun can damarı olduğunu açıklayan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise “Salgından en çok etkilenen kesim ufak esnafımız oldu. Esnafımız bu toplumun can damarıdır. Ülkeyi ayakta tutan can damarlarından en önemlisi esnaftır. Biz ilçemizde kimsenin aç ve açıkta kalmaması için, hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmemesi için tüm gücümüzü seferber ettik. Esnafımıza da bu kapsamda yardım oluyoruz” dedi. – İZMİR

Balçova esnafına tam kapanma desteği
Balçova esnafına tam kapanma desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir