Bakan Koca vaka sayısı en fazla büyüyen illeri açıkladı

Haftalık vaka sayısı en çok gelişen Zonguldak’ta 205 bin 325 kişi aşı oldu

ZONGULDAK – Afiyet Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı haftalık vaka sayısı 100 binde en fazla yükselme bildiren illerden ön sırada bulunan Zonguldak’ta 205 bin 325 birey aşı oldu. Tam kapanma kısıtlamasına saatler kala sokak ve sokaklardaki aşırılık dikkat çekiyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçen haftaya kadar 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illeri Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Sızı ve Giresun olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri aralarında açıklanan tam kapanma öncesi Zonguldak’ta cadde ve sokaklarda yoğunluk sürüyor.

Kent merkezindeki banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, zaman zaman sosyal uzaklık kurallarını unuttu. Kalabalıklar çoğu kez görevlilerce uyarıldı. öte yandan Zonguldak’ta bugüne kadar toplam 205 bin 325 doz aşı yapıldı. Birinci doz uygulanan birey sayısı 124 bin 65 olarak açıklandı. İkinci doz aşı ugyulanan birey sayısı ise 81 bin 260 olarak açıklandı.

Aşı sırasını beklediğini açıklayan 36 yaşındaki Şenol Likoğlu, “Aşılama süreci devam ediyor. Kendi sıramızı bekliyoruz. Sıramızın ne vakit geleceği hemen şimdi kesin yok. Aşı olanları da görüyoruz. Acaba aşı olanlar halen daha neden kısıtlamaya kalıyor. Bu işten ne zaman kurtulacağız onu merak ediyoruz. Çoğalan vakalarda kimsenin kurallara uymadığını görüyoruz. Dikkatsiz ahali yüzüne olduğunu düşünüyorum. Ahali olarak birazcık daha dikkat edersek onun önüne geçeriz” diye konuştu.

Haftalık vaka sayısı en çok artan Zonguldak'ta 205 bin 325 kişi aşı oldu
Haftalık vaka sayısı en çok artan Zonguldak'ta 205 bin 325 kişi aşı oldu
Haftalık vaka sayısı en çok artan Zonguldak'ta 205 bin 325 kişi aşı oldu
Haftalık vaka sayısı en çok artan Zonguldak'ta 205 bin 325 kişi aşı olduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir