Avukatı vuran zanlıdan “dolandırıldım” iddiası

Avukatı vuran zanlıdan “dolandırıldım” iddiası

Adana’da avukatı yol ortasında vuran zanlı ile ona yardımcı iki kişi yakalandı

Zanlının ifadesinde “dolandırıldığım için avukatı vurdum” dediği öğrenildi

ADANA – Adana’da avukatı yol ortasında vuran zanlı ile ona yardımcı iki birey yakalandı. Zanlının ifadesinde “dolandırıldığım için avukatı vurdum” dediği öğrenildi

Edinilen bilgiye takriben durum, 27 Nisan’da merkez Seyhan ilçesine tabi Kurtuluş Mahallesinde meydana geldi. İddiaya tarafından, avukat Levent Karakaya, Ziyapaşa Caddesindeki ofisinden çıkıp aracına binmek üzereyken yol ortasında uğradığı silahlı atak sonucu yaralandı. Avukatı vuran zanlı durum yerinden koşup uzaklaştıktan daha sonra toplu nakliye aracına binerek kaçtı. Avukat ise özel bir hastaneye kaldırıldı. Avukatın ayağından vurulduğu durumunun iyi olduğu öğrenilirken Adana Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne yan Canice Ofis Amirliği ekipleri, kaçan saldırganı tutmak için çalışma başlattı. Olay yerindeki emniyet kameralarını inceleyen polis, eşkalini belirlediği kişinin, hırsızlık ve uyuşturucu gibi suçlardan fazla sayıda kaydı bulunan Kaan K. olduğunu saptama etti. Zanlının, silahlı saldırının gerisinde dolmuşa binip, durum yerinden uzaklaşarak, Yeşilyurt Mahallesine gittiği belirledi.

Mahalledeki kameraların kaydettiği görüntüleri inceleyen ekipler, zanlının kıyafetlerini de değiştirip, durum derhal üstünde bulunanları da bir poşete koyup sakladığını tespit etti. Şahsın, kiralık bir araçla arkadaşları Turgay B. ve Mehmet İ. ile birlikte Adana’nın Pozantı ilçesine içten yola çıktığını öğrenen polis ilçe girişinde önlem aldı. Fakat zanlı polisi görünce olayda kullandığı silahı, pencereden dışarı attı. Polis üç şüpheliyi de yakaladı. Zanlıların attığı tabanca ve Kaan K.’nin sakladığı kıyafetler de bulundu. Gözaltına alınan Kaan K.’nin ifadesinde, “Aldığım 12 sene hapis cezasını iptal ettirmek için avukat Levent Karakaya ile görüştüm. Yalnızca kendisiyle davaya bakması için 10 bin lira karşılığında anlaştık. Ancak sonrasında kendisinden bir daha haber alamadığım gibi davama da bakmadı. Dolandırıldığımı anlayınca ben de vurdum” dediği öğrenildi.

Avukatın ise kendisini vuran zanlıyı tanımadığını müvekkili olmadığı öğrenildi. Zanlılar ifadeleri alındıktan sonradan adliyeye sevk edildi. Kaan K. nöbetçi sulh canice hakimliği kadar tutuklanırken diğer iki zanlı adli teftiş şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere bağımsızlık bırakıldı.

Avukatı vuran zanlıdan dolandırıldım iddiası
Avukatı vuran zanlıdan dolandırıldım iddiası
Avukatı vuran zanlıdan dolandırıldım iddiası
Avukatı vuran zanlıdan dolandırıldım iddiasıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir