Avrupa Güzel Sanatlarla Ilgili Cimnastik Şampiyonası’nda uğraş eden ulusal sporcular, İzmir’e geldi

İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Avrupa Sanatçı Ruhlu Cimnastik Şampiyonası’nda mücadele eden ulusal sporcular Ferhat Arıcan, Adem Asil, Nazlı Savranbaşı ve Göksu Üçtaş Şanlı, İzmir’e geldi.

Organizasyonda paralel bar aletinde şampiyon olan Ferhat Arıcan ve barfiks aletinde bronz madalya kazanan Adem Asil’in yanı sıra Nazlı Savranbaşı ve Göksu Üçtaş Şanlı’yı Adnan Menderes Havalimanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, ufak sporcular ve aileleri karşıladı.

Ferhat Arıcan, yaptığı açıklamada, geçen sene aralık ayında Mersin’de düzenlenen Avrupa Sanatçı Ruhlu Cimnastik Şampiyonası’nda da altın madalya kazandığını hatırlattı.

Arıcan, bir süre önce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını ve buna karşın hiçbir vakit pes etmediğini dile getirerek, “Dört ay içinde 2’nci Avrupa şampiyonluğum. Bu başarıyı ülkeme kazandırdığım için aslında çok mutlu ve gururluyum. İki Avrupa şampiyonluğuyla olimpiyatlara gitmem motivasyonumu da fazla yükseltti. İnşallah olimpiyatlarda ülkeme tarihi bir galibiyet kazandırmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.” ifadelerini kullandı.

Takım olarak olimpiyatlarda başarı almak istediklerini vurgulayan Ferhat Arıcan, “Evvelden olimpiyatlara katılmak hayaldi, hemen ise madalya hedefliyoruz. Benim bir sözüm var, hayallerimizi hedeflerimize dönüştürmeliyiz ve fazla çalışmalıyız.” şeklinde konuştu.

Adem Asil ise hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü için gururlu olduğunu ifade ederek, kendisine takviye veren yetkililere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de başarılarından dolayı milli sporcuları kutlayarak, bu başarıların sürmesi temennisinde bulundu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir