Atatürk’e ve Özgecan Aslan’a hakaret edip Türk bayrağını yakan ‘Sapık Alihan’ için istenen ceza emin oldu

SOSYAL MEDYA hesapları üzerinden Atatürk’e ve Mersin’de 2015 yılında katledilen Özgecan Aslan’a hakaret edip Türk bayrağını yakan Sapık Alihan lakaplı A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı.

18 yaşından ufak A.Ş. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede ‘Devletin bağımsızlık alametlerini alenen aşağılama’ ve ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlarından 2 yıldan 6 yıla değin hapis cezası talep edildi. öte yandan, şüphelinin Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımları nedeniyle ‘Kişinin hatırasına hakaret’ suçundan yürütülen soruşturmanın ise ayrılmasına hükmedildi. İddianamenin duruşma göre kabul edilmesiyle şüpheli A.Ş. baskın karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

SOSYAL MEDYA hesabından paylaştığı videolarda şüpheli A.Ş, Türk bayrağını önce yırtıp ardından yakmıştı. A.Ş. hem Mustafa Kemal Atatürk’e ve Özgecan Aslan’a yönelik ağır hakaretler etmişti. 18 yaşından minik kesin olmayan hakkında hazırlanan raporda zihinsel olarak dengesinin yerinde olduğu belirtilmişti. Kesin Olmayan A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Atatürk'e ve Özgecan Aslan'a hakaret edip Türk bayrağını yakan 'Sapık Alihan' için istenen ceza belli olduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir