Altaylı’dan yeni bir Kabine iddiası daha: Daha çok ad var, şansın dönmesi hazirana ertelendi

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, dün gece yarısı sosyal medya hesabından uyarı çeken bir iddiada bulunmuş ve yeni kabinenin 2 saat içinde açıklanabileceğinin sinyallerini vermişti. Twitter hesabından “Yeni kabine 2 saat içinde açıklanırsa kimse şaşırmasın” paylaşımını yapan Altaylı’nın bu mesajından saatler daha sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevine son verilirken, yerine Mehmet Muş atanmıştı.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İKİYE BÖLÜNDÜ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Egzersiz ve Sosyal Emniyet Bakanlığı adı altında ikiye bölünmüş, bakanlığın ikiye bölünmesiyle Zehra Zümrüt Selçuk’un görevi sona ermişti. Yeni kurulan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ise Vedat Bilgin getirilmişti.

Altaylı'dan yeni bir Kabine iddiası daha: Daha çok isim var, değişiklikler Haziran'a ertelendi Habertürk yazarı Fatih Altaylı.

ALTAYLI’DAN YENİ BİR KABİNE İDDİASI DAHA

Söz konusu şansın dönmesi Ankara kulislerini hareketlendirirken Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dün gece yarısı kabinede yaşanan revizyonla ilgili değerlendirmelerini bu defa köşesinde paylaştı. Kabine değişikliği için bazı gazetecilerin aylardır ‘bugün ‘diyerek haber yapmasını eleştiren Fatih Altaylı, söz konusu iddiaların sonunda dün gece gerçekleştiğini açıklama etti.

“SON DAKİKA” KARARIYLA VAZGEÇİLDİ

Altaylı, kabinede yaşanan revizyonla ilgili olarak değişiklikten birkaç saat önce kendisinin sosyal ağ üzerinden yaptığı paylaşımı hatırlattı.

Kabinedeki revizyonla ilgili de çarpıcı iddialar ortaya koyan Altaylı, dün gece daha artı Bakan’ın görevden alınacağını oysa ‘son dakika’ kararıyla bu isimlerin açıklanmasından vazgeçildiğini yazdı. Altaylı, söz konusu değişikliklerin hazirana ertelendiğini bahis etti.

Altaylı'dan yeni bir Kabine iddiası daha: Daha çok isim var, değişiklikler hazirana ertelendiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir