Akdağ, kış sporları turizminde yeni merkez olmaya aday

Ladik Akdağ Gençlik, Eğitim ve Sporcu Kampı kış sporları turizmi açısından Samsun’a kayda değer bir ivme kazandıracak.

Ladik ilçesine 7 km mesafede, Karadeniz’in en modern kayak tesisine sahip Akdağ Kayak Merkezi’nde, Türkiye’nin birçok ilinden sporcuların kamp yapıp, eğitim alabilmesi hedefiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı kadar yapılan Gençlik, Eğitim ve Sporcu Kampı hizmet vermeye hazırlanıyor. Şehrin tanıtımına ve idareli gelişimine de katkı maddesi sağlayacak olan Gençlik Eğitim ve Sporcu Merkezi, 40’ı standart yatak odası, 2’si engelli odası, 3’ü süit oda edinmek üzere toplam 45 oda ve 96 kişi kapasitesine sahip. Binada ayrıca; fuaye, 230 birey kapasiteli konferans salonu, sahne arkası hazırlık odaları, seminer salonları, kafe, spor ve sağlık durumu merkezi, fitness salonu, sauna ve buhar odası, hamam, kayak ve kıyafetlerin değiştirilip kiralandığı kayak odası, teras bağlantılı lokanta, kış bahçesi, oyun odası, bilgisayar odası, terzi, çamaşırhane, sığınak ve otopark bulunuyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle açılışı hemen şimdi gerçekleştirilemeyen tesis, salgının denetleme altına alınmasıyla birlikte hizmete açılacak, kış sporları turizmi açısından da Samsun’a kayda değer bir ivme kazandıracak. Yaz aylarında da gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerini karşılamak, hür zamanlarını en uygun bir şekilde değerlendirmelerine yardım etmek, gençlere özgüven duygusu ve planlı hayat alışkanlığı kazanımı konusunda destek olmak, sporun çeşitli duygularıyla tanışmalarına katkı maddesi karşılamak ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya karşın çalışmalarda bulunacak tesis, ayrıca gençlerin milli ve manevi değerler ile etik ve insani değerler konusunda farkındalığını arttırmak ve kültürler arası farklılıkların zenginlik olduğu bilincini oluşturmak nedeniyle gençlere hizmet verecek.

Konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Ladik Akdağ Gençlik, Eğitim ve Sporcu Kampı’nda Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin ağırlanacağını ve gençlerin birbirleriyle kucaklaşırken aynı zamanda yarınlara hazırlanmaları noktasında sanatsal, kültürel ve sportif eğitimlerin de verileceğini bildiren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Gençlerimizin başarılarına, heyecanlarına ve mutluluklarına konut sahipliği yapacak olan kampımızda konuk ettiğimiz gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve burada öğrendiklerini hayatları her tarafında unutmamaları bizler için en büyük kazanım olacaktır. İnanıyorum ama bu kamplarda eğitim görebilen gençlerimiz uzun yıllar boyunca ülkemizi her alanda en enerjik şekilde temsilcilik edecektir” dedi. – SAMSUN

Akdağ, kış sporları turizminde yeni merkez olmaya aday
Akdağ, kış sporları turizminde yeni merkez olmaya aday
Akdağ, kış sporları turizminde yeni merkez olmaya aday
Akdağ, kış sporları turizminde yeni merkez olmaya aday

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir