Ağrı’da kimsesiz ve babasız çocukların yüzü hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlerle güldü

Sancı’nın Tutak ilçesinde, Kaymakamlık organizasyonunda hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlilerle yetim ve yetim çocuklar sevindirildi.

Tutak Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Türk Kızılay işbirliğiyle ilçede yaşayan babasız ve öksüz çocukların sevindirilmesi için alıştırma başlatıldı.

Bu kapsamda hayata geçirilen “Bir Öksüz Bir Babasız Hayatına Dokun Projesi” zarfında hayırsever esnaf, vatandaşlar ve öğretmenler, Türk Kızılay Tutak Şubesi adına açılan banka hesabına bağışta bulundu.

Bağış paralarıyla alınan 140 bisikletin babasız ve kimsesiz çocuklara dağıtılması için Bayraktepe Halk Müziği Bahçesi’nde dağıtım töreni düzenlendi.

Programa katılarak çocuklarla sohbet eden Tutak Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İlçe Belediye Başkanı Bülent Duru, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Necmi Karaoğlan, Türk Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı ve beraberindekilerle çocuklara bisikletleri hediye etti.

Birçoğu birincil kez bisiklet sahibi olan çocuklar, kendilerini sevindiren Karaaslan’a teşekkür etti.

Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Kutlu’nun “İyiler Ölmez” kitabında bir ilçede vatandaşların babasız ve öksüzlerle ilgili organizasyon yaparak onları sevindirdiklerini ve bu kitabı okuduktan daha sonra böyle bir etkinlik yapmaya karar verdiklerini söyledi.

“Tamamına hayallerini çizdirdik”

20 gün önce projeyi başlattıklarını ve kısa sürede bitirdiklerini bildiren Karaaslan, şöyle konuştu:

“Hayırseverlerin desteğiyle bütçemizi toplayıp 140 babasız ve yetim çocuğumuza bisiklet aldık. Fazla kısa zamanda ilçe halkının katkılarıyla özellikle şunu belirlemek istiyorum devlet katkısı yok. Tutaklılar babasız ve öksüzler için kendileri hibe yaptılar ve biz sadece organize ahlak. Ben bundan dolayı da ilçe halkına teşekkür ediyorum. Fazla kısa zamanda güzel bir mebla para topladılar. Bizde bu şekilde bisikletlerin dağıtımını yaptık. Hem Ramazan ayı ayrıca de 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’na eşit gelen bugünde inşallah çocuklarımız mutu olmuştur, amacımız zaten buydu.”

Çocukların yüzlerindeki gülümsenenin kendilerini mutlu etmeye yettiğini dile getiren Karaaslan, onlara Mustafa Kutlu’nun kitabını da armağan ettiklerini açıklama etti.

İlçedeki bütün yetim ve öksüz çocuklara bisiklet dağıtarak onları mutlu etmeye çaba gösterdiklerini anlatan Karaaslan, “İnşallah projemiz gayesine ulaşmıştır. 140 çocuk var, bilhassa yetim ve kimsesiz kardeşlerimizi seçtik. Tamamına hayallerini çizdirdik. Onların hayallerine binaen de hepsini bisikletle ödüllendirdik. Bizim kriterimiz yetim ve yetim gerisine bakmadık. Arasında şehit ve gazilerimizin çocukları da var. En kayda değer şey devletimizin sadece organizasyonunda katkısı var.” diye konuştu.

Öksüz ve yetim çocukların yüzü hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlerle güldü
Öksüz ve yetim çocukların yüzü hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlerle güldü
Öksüz ve yetim çocukların yüzü hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlerle güldü
Öksüz ve yetim çocukların yüzü hayırseverlerin desteğiyle alınan bisikletlerle güldüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir