Afyonkarahisarlı çocuklar Osmangazi EDAŞ’ın fotoğraf ve şiir yarışmasında yarışacak

Osmangazi EDAŞ ve Afyonkarahisar İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü, daha pak yarınlar, daha temiz dünya için enerji tasarrufu konulu resim ve şiir yarışması düzenliyor.

23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nda başvuruların alınacağı yarışmaya fotoğraf dalında ilkokul öğrencileri, şiir dalında ise ortaokul öğrencileri katılabiliyor. Yarışmanın sonucunda birincilere laptop, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet hediye edilecek.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmetinin; yeterli, kaliteli, aralıksız ve çevreye ahenkli bir şekilde kullanıcılara sunulmasını temin etmek nedeniyle faaliyetlerini sürdüren Osmangazi Elektrik Yayma AŞ (OEDAŞ), Afyonkarahisar İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte Afyonkarahisar’daki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine karşın “Enerji Tasarrufu” konulu bir fotoğraf ve şiir yarışması düzenliyor. Yarışmada işlem 101’inci yılını kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ege Orman Vakfı’na yapılacak 101 fidan bağışı ile başlayacak.

Osmangazi EDAŞ’ın bu sene 5’incisini düzenlediği resim ve şiir yarışmasına her okuldan seçilen 3 resim ve şiir çalışması katılabilecek. Fotoğraf ve şiir tekniği konusunda öğrencilerin özgür bırakıldığı yarışmada, çocukları enerji kaynaklarının bereketli kullanılması konusunda bilinçlendirmek ve onları sorumluluk sahibi kullanıcı davranışlarına özendirmek hedefleniyor. Yarışmaya katılacak eserlerin; daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve yayınlanmamış olması gerekiyor.

Okullarda minimum üç öğretmenden oluşan bir komisyon kadar yapılan değerlendirmeyi başarıyla geçen fotoğraf ve şiirler Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek ve Enerji Tasarrufu Haftası’nın son günü olan 19 Mayıs’ta il genelinde dereceye girenler açılanacak. Dereceye giren öğrencileri heyecanlandırıcı ödüller bekliyor. Yarışmanın sonucunda birincilere laptop, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edilecek. – ESKİŞEHİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir