Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor

Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşamış 33 yıl 7 ay tahsis yapan 61 yaşındaki emekli hoca Adnan Yıldırım, önceden okulların duvarlarına asılan ATA bayrakları ve Türk bayraklarını, emekli olduktan daha sonra her “23 Nisan”da evinin bahçesine asıyor.

Emekli Öğretmen Adnan Yıldırım, “Öğretmenlik yaptığım yılların 22 yılını İstanbul’da okul müdürü olarak geçirdim. Köylerde öğretmenlik yaptım. Eski sporcuyum. Taşovaspor’da uzun yıllar oynadım. Natürel, yöneticilikte sporun faydasını gördüm. 61 yaşındayım. Emekli olalı 5 sene oldu. Benim öğrencilerim bana, okul müdürü olduğum yıllarda ‘Müdür Baba’ dediler, bütün çocuklar, bütün mektep. ‘Müdür Baba’ lafı devam etti, öğretmenler de demeye başladı. Genç öğretmenler gelmeye başladı. Onlar da ‘Müdür Baba’ demeye başladılar. Sonra çocukların babaları ve anneleri de ‘Müdür Baba’ demeye başladılar. Ben çocukları fazla sevdim. Acilen de olsam yeniden öğretmen olmayı isterdim. Öğretmenliği de çok seviyorum, çocukları da fazla seviyorum” dedi.

Görev yaptığı sürelerde okulunu kişisel olarak kendi boyayan emekli öğretmen Adnan Yıldırım, “Tabelalarını kendi ellerimle yaptım. Hatta geçen bir tane öğrencim, Kastamonu’da birincil öğretmenlik yaptığım yerden, okulun resmini göndermiş bana. Yazdığım tabelayı çekmiş, yazdığım tabela duruyor daha. Okulun yarısı değil, natürel durağan vaziyette. Ama tabela duruyor orada. Fazla duygulandım o tabelayı görür görmez” diye konuştu.

Bayrak asmanın içinde her zaman bir ukde olduğunu söyleyen Şimşek, “Çocuklar sevgiyi gördükleri zaman, sevgiyle karşılık verirler. Eğer kötülük görürlerse, musibet görürler. Benim şansım, çok mükemmel bir sınıf öğretmenimin olması. Musa Ünal’dı benim öğretmenim. Öğretmenlerim bana çok hoş davrandı, ben de çocuklarıma fazla güzel davrandım. Öğretmenlik yıllarımda her zaman hoş bayramlar yapmaya çaba ettik. Öğretmenlerimiz güzel sınıflarını süslediler. Önemli olarak çok hoş bayramlar yaptık. Ben örneğin yani içimde hala ukde. Yarı sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim. Keşke daha da güzel şeyler assam ama bugün çok rüzgar esiyor şıkır şıkır kopacak diye korktum. Onunla mutlu oluyorum işte” biçiminde konuştu.

Öğretmenlik yaptığı dönemde okuttuğu öğrencilerden öğretmen olup yanına ziyarete gelen öğrenciyle anısını paylaşan Adnan Yıldırım, “Yeliz adında bir öğrencim vardı benim. Öğrenciyken okulun bahçesine bir çam fidanı dikmişiz beraber. Beraber resim çektirmişiz onunla çamın dibinde. Yıllar geçti hoca olarak okuluma ödev oldu. Geldi benzer çamın dibinde bir fotoğraf daha çektirdik biz onunla. Fazla mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Emekli öğretmen Adnan Şimşek, çocukların milli ve manevi değerleri kasıtlı olarak yetiştirilmesi konusunda şu açıklamayı yaptı: “Bu memleket bizim. Bu Cumhuriyet bizim. Bu ülke bizim. Diğer bir şey yok yani. Ülkemize sahip çıkalım. Bayrağımıza sahip çıkalım. Milli değerlerimize sahip çıkalım. Yani çocukların bunların haberdar olarak yetiştirilmesi gerekir. Bunların, bayramların yapılması gerekir. Unutulmaması gerekir. Yani o çocukların sevgiyle büyümesi gerekir.” – AMASYA

Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir