Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: “Sözde sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim”

Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: “Güya sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim”

AMASYA – Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan 33 sene 7 ay devir yapan 61 yaşındaki emekli hoca Adnan Şimşek, önceden okulların duvarlarına asılan CET bayrakları ve Türk bayraklarını, emekli olduktan sonradan her “23 Nisan”da evinin bahçesine asıyor.

Emekli Hoca Adnan Yıldırım, “Öğretmenlik yaptığım yılların 22 yılını İstanbul’da okul müdürü olarak geçirdim. Köylerde öğretmenlik yaptım. Eski sporcuyum. Taşovaspor’da uzun yıllar oynadım. Tabii, yöneticilikte sporun faydasını gördüm. 61 yaşındayım. Emekli olalı 5 sene oldu. Benim öğrencilerim bana, okul müdürü olduğum yıllarda ‘Müdür Baba’ dediler, bütün çocuklar, bütün mektep. ‘Müdür Baba’ lafı devam etti, öğretmenler de demeye başladı. Genç öğretmenler gelmeye başladı. Onlar da ‘Müdür Baba’ demeye başladılar. Sonra çocukların babaları ve anneleri de ‘Müdür Baba’ demeye başladılar. Ben çocukları çok sevdim. Şu Anda de olsam her tarafta hoca olmayı isterdim. Öğretmenliği de çok seviyorum, çocukları da fazla seviyorum” dedi.

Görev yaptığı sürelerde okulunu bizzat kendi boyayan emekli öğretmen Adnan Şimşek, “Tabelalarını kendi ellerimle yaptım. Hatta geçen bir tane öğrencim, Kastamonu’da birincil öğretmenlik yaptığım yerden, okulun resmini göndermiş bana. Yazdığım tabelayı çekmiş, yazdığım tabela duruyor daha. Okulun yarısı yok, tabii atıl vaziyette. Fakat tabela duruyor orada. Fazla duygulandım o tabelayı görünce” diye konuştu.

Bayrak asmanın içinde her zaman bir ukde olduğunu söyleyen Yıldırım, “Çocuklar sevgiyi gördükleri zaman, sevgiyle karşılık verirler. Eğer kötülük görürlerse, musibet görürler. Benim şansım, fazla mükemmel bir sınıf öğretmenimin olması. Musa Ünal’dı benim öğretmenim. Öğretmenlerim bana çok hoş davrandı, ben de çocuklarıma çok güzel davrandım. Öğretmenlik yıllarımda daima güzel bayramlar yapmaya çaba ettik. Öğretmenlerimiz güzel sınıflarını süslediler. Ciddi olarak fazla hoş bayramlar yaptık. Ben mesela yani içimde hala ukde. Sanki sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim. Keşke daha da hoş şeyler assam lakin bugün fazla rüzgar esiyor şıkır şıkır kopacak diye korktum. Onunla mutlu oluyorum işte” şeklinde konuştu.

Öğretmenlik yaptığı dönemde okuttuğu öğrencilerden hoca olup yanında ziyarete gelen öğrenciyle anısını paylaşan Adnan Şimşek, “Yeliz adında bir öğrencim vardı benim. Öğrenciyken okulun bahçesine bir çam fidanı dikmişiz beraber. Beraber fotoğraf çektirmişiz onunla çamın dibinde. Yıllar geçti hoca olarak okuluma atama oldu. Geldi aynı çamın dibinde bir resim daha çektirdik biz onunla. Fazla mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Emekli hoca Adnan Yıldırım, çocukların milli ve manevi değerleri mahsus yetiştirilmesi konusunda şu açıklamayı yaptı: “Bu memleket bizim. Bu Cumhuriyet bizim. Bu ülke bizim. Diğer bir şey değil yani. Ülkemize sahip çıkalım. Bayrağımıza sahip çıkalım. Milli değerlerimize sahip çıkalım. Yani çocukların bunların farkında olarak yetiştirilmesi gerekir. Bunların, bayramların yapılması gerekir. Unutulmaması gerekir. Yani o çocukların sevgiyle büyümesi gerekir.”

Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: Sanki sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: Sanki sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: Sanki sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledim
Adnan öğretmen, öğrencilerini bekliyor: Sanki sınıfmış gibi evimin bahçesini süsledimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir