Adanalılar giyim mağazalarına koştu

Tüm Türkiye’de 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri aralarında sürecek tam kapanma öncesinde bütün illerde cümbür cemaat market ya da pazarlarda yoğunluk oluştururken, Adanalılar giyim mağazalarına akın etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Nisan Pazartesi günü kabine toplantısı sonrasında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri aralarında bütün kapanma olacağını açıklamasının ardından yasaklanmış öncesinde bütün Türkiye’de pazar ve marketler doldu taştı.

Adana’da kıyafet mağazaları doldu

100 binde 192.54 vaka görülen Adana’da ise bütün Türkiye’dekinin aksine market ve pazar yerlerinde fazla bir yoğunluk yaşanmazken giyim mağazaları doldu taştı. Merkez Seyhan ilçesinde giyim mağazalarının yoğun olduğu Melek Girmez Çarşısı’nda ise az daha adım atacak yer kalmadı. Bir Takım mağazaların önünde ise metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşların sosyal mesafesiz ve kimi süre maskesiz alışveriş yapması dikkat çekti.

Bir yurttaş ise aldıkları ürünleri poşetle taşımak yerine kafasının üzerinde sepet içinde taşıdı.

“Korona falan algılama operasyonu”

Çarşı esnafından Cumali Kılıç, geçen haftaya göre anormal bir çoğalma yaşandığını belirterek, “Burada satılan ürünler daha ucuz. Keza toptan ayrıca de perakende satıldığı için daha uygun fiyatlar. Geçen hafta bu kadar kalabalık yoktu. Cümbür Cemaat korona virüs falan diyor ama ben zannetmiyorum korona falan. Bu milletin oynadığı bir seziş operasyonu. Maskeyle, sosyal mesafeyle hiç alakası değil. Adana halkı olarak biz onlara inanmıyoruz. Gelirse zaten kazanç” diye konuştu.

Cumali Yılmaz isimli vatandaş ise bakkal, market ve çoğu işletmenin açık olduğunu, yaşanan bu yoğunluğa manâ veremediğini söyledi.

Alışveriş yerine getirmek için çarşıya gelen fakat yoğunluğu görür görmez geri dönen Alper Kaya, “Yoğunluğu görür görmez tedirgin oldum. Keşke cümbür cemaat maskesini taksa. Bayramda sokağa çıkma yasağı var lakin herkes giysi alıyor. Abuk Subuk geliyor bana. Kısıtlamada cümbür cemaat bakkala, manava gidiyorum bahanesiyle cümbür cemaat birbirine gidip anma yapacak” dedi. – ADANA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir