Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, “tam kapanma” öncesi hareketlilik yaşandı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde saat 19.00’da başlayacak 17 jurnal tam kapanma öncesinde büyük kasaba dışına çıkmak isteyenler, otogar ve kara yollarında yoğunluk oluşturdu.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge zarfında saat 19.00’dan 17 Mayıs pazartesi günü 05.00’e dek uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi hem kentten ayrılan ayrıca de bölgeye varmak isteyen vatandaşların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle otogar ve kara yollarında hareketlilik oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Otogarında kısıtlama öncesi kentten ayrılanlar maske, uzaklık ve hijyen kuralları doğrultusunda otobüslere bindirildi.

Kentin belli başlı caddelerinde ve otoyollarda yoğunluk oluştu.

Mersin

Doğu Akdeniz’in manâlı turizm merkezlerinden Mersin’de de otogar ve kara yollarında hareketli dakikalar yaşandı.

Son zamanlardaki en hareketli günlerinden birini geçiren Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki (MEŞOT) sefer ve yolcu sayısındaki çoğaltma dikkati çekti.

Havadan görüntülenen terminalde yoğunluk gözlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Yoklama Şubesi ekipleri, terminale giren ve çıkan otobüslerde koltuk doluluk oranları ile maske kullanımını yoklama etti.

Şehirlerarası yolcu otobüsleri ve araçların sıklıkla kullandığı Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda da zaman zaman yoğunluk oluştu.

Polis ekipleri, hareketliliğin yaşandığı kara yollarındaki trafik akışında olumsuzluk yaşanmaması için denetimlerini sürdürdü.

Hatay

Hatay’da Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanacak “bütün kapanma” öncesi şehir halkı dışına çıkmak isteyenler otogar ve kara yollarında yoğunluğa niçin oldu.

Antakya Otogarı, girişinde araç kuyrukları oluşurken yolcular maske, uzaklık ve hijyen kuralları doğrultusunda otobüslere bindirildi.

Kent içi trafiğin yanı sıra Antakya-İskenderun kara yolunda da vasıta yoğunluğu oluştu.

Trafik yoğunluğunu azaltmak ve yolun ulaşıma kapanmaması için kavşaklarda trafik polisleri tayin yaptı.

Osmaniye

Osmaniye’de “tam kapanma” öncesi şehirlerarası otobüs terminali ve tren garı ile, Osmaniye-Gaziantep, Osmaniye-Adana kara yolları ve Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu’nun Osmaniye sınırları içinde kalan bölümde ölçülü olma gözlendi.

Kentin sokak ve sokaklarında ise hareketlilik yaşandı.

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, tam kapanma öncesi hareketlilik yaşandı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, tam kapanma öncesi hareketlilik yaşandı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, tam kapanma öncesi hareketlilik yaşandı
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, tam kapanma öncesi hareketlilik yaşandıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir