Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de kısıtlamada sokak ve sokaklar manâsız kaldı

Yeni alıcı koronavirüsle (Kovid-19) uğraş zarfında uygulanan 3 jurnal sokağa çıkma kısıtlamasının birincil gününde Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de sessizlik baskın oldu.

Adana’da, İçişleri Bakanlığının “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelgesine göre, dün saat 19.00’da başlayıp 26 Nisan Pazartesi saat 05.00’te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle Atatürk ve Fuzuli caddeleri ile Merkez Park anlamsız kaldı.

Mersin’de de insan yoğunluğu ile aşina sahil şeridindeki Adnan Menderes ve İnönü bulvarlarında ağırbaşlılık oluştuğu görüldü. Kıyı şeridindeki koşu ve bisiklet yolları ile oyun gruplarının anlamsız kaldığı kentte, İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri asıl arterlerde ve kavşaklardaki denetimlerde sürücülerin izin belgelerini denetim etti.

Hatay’da da cadde ve sokaklarda sükunet baskın oldu. Kentin en işlek yerlerinden Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri abes kaldı.

Osmaniye’de Musa Şahin, Devlet Bahçeli ve Adnan Menderes bulvarları ile Cumhuriyet ve Devlet Bahçeli meydanlarında sükunet egemen oldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir