ABD’de ehliyetini değiştirmek isteyen bayan gerçeği 21 yıl daha sonra öğrendi

ABD’de Caron McBride adlı bayan izdivaç sonrası ehliyetini bakım yapmak istediği sırada 21 sene önce kiraladığı VHS tipi kaseti iade etmeyi unuttuğu gerekçesiyle hakkında arama kararı bulunduğunu öğrendi.

ABD’nin Oklahoma eyaletinde 1999 yılında ‘Sabrina the Teenage Witch’ adlı filmin VHS tipi kasetini kiralayan ve iade etmeyi unutan Caron McBride, 21 yıl aradan daha sonra ehliyetini yenilemek istediği sırada hayatının şokunu yaşadı. McBride ehliyet değişimine karşın online üzerinden başvuruda bulunduğu sırada e-mail ile gelen mesajda hakkında arama kararı çıkarıldığını öğrendi. Yerel medyaya konuşan McBride, “Cleveland Bölge Savcılığı’ndan arandığımda hakkımda arama kararı olduğunu öğrendim. Kalp krizi geçiriyordum” dedi.

“FİLMİ HAYATIM BOYUNCA İZLEMEDİM”

McBride, 20 sene önce 2 çocuğu olan diğer birisiyle birlikte olduğunu ve çocukları namına bu kaseti kiralamış olabileceğini açıklama etti. “O dönemde bir adamla yaşamıştım, bu 20 yılı aşkın bir zaman önceydi. 8, 10 ya da 11 yaşında iki çocuğu vardı. Sanırım gidip aldı ve geri vermedi.”diyen McBride ” Hayatım boyunca o filmi hiç izlemedim, bana tarafından de değil. Şimdi de bir VHS kasetinden aranan bir suçluyum” ifadelerini kullandı. ABD medyası, kasetin kiralandığı işletmenin uzun yıllar önce kapandığını ancak Cleveland Bölge Savcılığı’nın isterse dava açabileceğini duyurdu. McBride ise bir kaset için kimseyi dolandırmak istemediğini, masum olduğunu dile getirdi.

ABD'de ehliyetini değiştirmek isteyen kadın gerçeği 21 yıl sonra öğrendi
ABD'de ehliyetini değiştirmek isteyen kadın gerçeği 21 yıl sonra öğrendi
ABD'de ehliyetini değiştirmek isteyen kadın gerçeği 21 yıl sonra öğrendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir