55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladı

55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladı

Yavuz “Afiyet çalışanlarına çok fakat fazla teşekkür ederiz, fazla emekleri hakları var”

KIRKLARELİ – Yeni müşteri korona virüsüyle çaba zarfında salgına karşı toplumsal bağışıklılığı kazandırılması için başlanan aşı programına tarafından 55 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması süreci başladı.

Sıhhat Bakanlığı tarafından aşılama takvimine kadar sisteme tanımlanan 55 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması süreci başladı. Kırklareli’nde yaşayan 55 yaş ve üzeri olan vatandaşlar Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve aile sağlığı merkezlerinde randevu saatlerine kadar aşılarını oluyor.

Büyük bir coşku ile aşı sırası geldiğini duyan Nevriye Alabaşoğlu randevusunu alıp Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldiğini belirterek, “Fazla mutluyum, akşam televizyonda gördüğüm gibi randevumu aldım. Sabahta koşarak aşı olmaya geldi. Herkes zamanı gelince aşısını olsun” dedi.

“Sadece kendinizi değil, kaşınızdakileri de düşünün”

Uzun zamandır aşı sırasını beklediğini dile getiren Hayrettin Bici aşı sırası gelenlerin aşı olması gerektiğini vurguladı.

Bici hastalıkta sadece herkesin kendisini yok karşısındaki insanı da düşünmesi gerektiğini ifade ederek, “Uzun zamandır aşı olmayı bekliyordum. Sıram gelir gelmez randevumu aldım ve üzerime düşen vazifeyi yerine getirdim. Cümbür Cemaat aşısını olsun şifasını bulsun. Sadece kendinizi değil, kaşınızdakileri de düşünün” biçiminde konuştu.

Afiyet Bakanlığından gelen açıklamayı televizyonda gördüğünü söyleyen Vecihi Yavuz randevusunu alarak hastaneye koşarak gittiğini açıklama etti.

Yavuz rahatsızlık döneminde sıhhat çalışanlarının emeğinin çok olduğunu ve çok yorulduklarını belirterek, “Haklarını helal etsinler. Bizde çok emekleri hakları var. Gerçekten bizler için seferber oldular Allah yar ve yardımcıları olsun. Onlara çok fakat fazla teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Aşılama çalışmasının başladığı günden bu güne sağlık çalışanları ilk önce olmak üzere Kırklareli’nde 136 bin 546 kişiye aşı uygulanırken ülke genelinde 20 milyon 267 bin 869 birey aşı oldu.

55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladı
55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladı
55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladı
55 yaş üzeri vatandaşlara aşılama başladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir