36 şehrin güneşini enerjiye çevirecek 74 yarışmanın ilki bugün yapılacak

1000 megavat kapasiteli Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının birincil günü tamamlandı.

YEKA GES-3 yarışmalarının ilk gününde dört şirkete 60 megavat kapasite tahsis edildi. Yarışmalar, kilovatsaat başına 35 kuruş tavan fiyat üzerinden açık eksiltme usulüyle yapıldı. Toplam 15 megavat kapasite için Adıyaman-1 Bölgesi için kilovatsaat başına 20,90 kuruş ile asgari teklifi veren Çimya Çimento İnşaat Inşa Malzemeleri Makina Enerji Madencilik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş yarışmanın kazananı oldu. 15 megavat kapasiteli Adıyaman-2 Bölgesi için kilovatsaat başına 22,00 kuruş ile minimum teklifi veren Kon-Tek Denetleme Teknolojileri ve Otomasyon Sanayi Ticaret A.Ş de yarışmayı kazandı.

15’er MW kapasiteli Sancı-1 ve Sancı-2 bölgeleri için yapılan yarışmada Ağrı-1 için kilovatsaat başına 28,90 ve Sızı-2 için 28,20 kuruş ile en az teklifi veren FYS Elektrik İnşaat ve Taşıma Sanayi Ticaret Limited Şirketi yarışmayı kazandı. Yarın 5 bölge için toplam 70 MW güneş enerjisi kapasitesi yarışması yapılacak. – ANKARA

YEKA GES-3 yarışmalarının ilk günü tamamlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir