23 Nisan’da gökyüzüne balonlar bırakıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dolayısıyla merasim düzenlendi.

Kdz. Ereğli’de 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Ahali Meclisi’nin açılışının 101. yıldönümü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.

Pandemi tedbirleri alınarak Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende başlangıçta İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsmail Aksoy kadar Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mektep müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Cem Akbaş, günün kasıt ve önemini belirten söylev yaptı. Akbaş konuşmasında, “Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nın dünyada ilki oluşturmakta ayrıca de geleceğin Cumhuriyet nesillerine Atamızın verdiği önemi açıklama etmektedir. Cumhuriyetimizin geleceğini gençlere ve yarınların sahipleri çocuklara emanet edecek değin çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara diğer taraftan bayram armağan etmiştir. Bugün de bizlere düşen ödev hem Atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek ayrıca de Atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır. 23 Nisan gibi ulusal bayramlarımızın manâlı bir anlamı daha vardır. Bu bayramlar ulusal birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, ahali olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günlerde bizlere bu cennet vatanı canları ve kanları pahasına itimat eden Atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız. Atatürk’ü ve bizlere emanet ettiği bu eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ancak gelecek kuşaklar kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusunda ödevlerimizi yerine getirebilsinler.” dedi.

Kepez Ortaokulu öğrencilerinden Hümeyra Ceren Kurt’un şiirini okumasıyla aralıksız tören; 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı ile ilgili İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada derece bölge öğrencilerin ödüllerinin ibraz edilmesi ile devam etti. Törenin sonunda Kaymakam Çorumluoğlu, çocuklar ile birlikte gökyüzüne balonları uçurdu. – ZONGULDAK

23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı
23 Nisan'da gökyüzüne balonlar bırakıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir