23 Nisan Online Satranç turnuvası sona erdi

Menteşe Belediyesi’nin Muğla Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte düzenlediği 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı Online Satranç Turnuvası sona erdi. Pandemi sebebiyle online düzenlenen ödüllü turnuvaya, 4 ülkeden 2 bin 261 satranç sporcusu katıldı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Fenerbahçeliler Derneği ile her sene geleneksel olarak düzenlenen turnuvayı bu yıl pandemi sebebiyle online düzenlediklerini belirterek, “Pandemi nedeniyle online düzenlediğimiz ödüllü satranç turnuvamız 2 bin 261 satranç sporcusunun katılımıyla sona erdi. Turnuvamıza ülkemizdeki satranç sporcularının yanı sıra Azerbeycan, Fransa, Türkmenistan ve Özbekistan’dan da ilgi duyulması ve katılım sağlanması bizleri mutlu etti. Katlım karşılayan tüm satranç sporcularına gösterdikleri alaka için teşekkür ediyorum. Umarım bu şiddet günleri geride bırakır, en kısa zamanda etkinliklerimizi, turnuvalarımızı eskisi gibi bir arada yaparız.” dedi.

23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı Online Satranç Turnuvası’nın sonunda birinci olan Azerbaycanlı Rasulov Vugar bisiklet, ikinci Dinçer Taşdöğen tablet ve üçüncü Özbekistanlı Yusup Atabayev Zeki Saat kazandı. Şampiyon sporculara ödülleri pandemi sebebiyle posta yoluyla adreslerine teslim edilecek. – MUĞLA

23 Nisan Online Satranç turnuvası sona erdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir