2020-2021 yılları arasında 94 bin yoklama yapıldı

Daha temiz ve yaşanabilir bir Malatya için incelemeler yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya genelinde hizmet ve yatırımlarına sürekli bir şekilde devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi hafriyat toprakları ve inşaat yıkıntı atıklarının hafriyat döküm sahası dışarıda herhangi bir noktaya dökülmemesi için zabıta ekipleri çalışmalarını 7/24 esasına tarafından sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Kemal Kargı, hafriyat atıklarının tesadüfen alanlara dökülmemesi, çevreyi kirletmemesi için ekiplerinin 7/24 esasına göre çalıştığını belirtti.

Kargı, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak hafriyat toprakları ile inşaat harabe atıklarının hafriyat döküm sahasına dökülmesi için denetimlerini sürekli sürdürdüklerini de vurguladı. Zabıta Müdürü Kargı, “Firari döküm yapan araçlar ekiplerimizce denetime natürel tutulmaktadır. Hafriyat denetiminde kurallara uymamaları halinde haklarında işlem uygulanmaktadır. 2020 – 2021 yılları arasında 94 bin kontrol uygulaması gerçekleştirdik. Bu konuda vatandaşlarımızdan dikkatli ve aklıselim olmalarını rica ediyoruz” dedi.

2020-2021 yılları arasında 94 bin denetim yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir