200 BİN LİRALIK DÖVİZ VE ALTIN HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİNDEN 1’İ YAKALANDI

ADANA’da, sokağa çıkma kısıtlamasında bir meslek yerine giren 4 güvenilmez, çelik kasadaki takriben 200 bin TL bedel döviz ve altını çalarak kaçtı. Güvenlik kamerasında arabulucu kullandığı belirlenen şüphelilerden biri yakalandı, diğer üçü aranıyor.

Olay, 19 Nisan günü sabah saatlerinde merkez Seyhan ilçesine alt Karasoku Mahallesi Abidinpaşa Caddesi’ndeki iş yerinde meydana geldi. İş yerine gelen Sayit Durmuş, içerideki çelik kasasının kapısının açık ve yere düşmüş halde olduğunu gördü. Durmuş, yaptığı kontrolde kasadaki takriben 200 bin lira tutan döviz, altın ve paralarının çalındığını anladı. Durmuş’un durumu bildirmesi üstüne durum yerine gelen İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ast Hırsızlık Ofis Amirliği ekipleri, şüpheli veya şüphelilerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

‘GÖZCÜLÜK ANI KAMERADA’

Güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan polis, beyaz renkli bir hafif ticari aracın sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 17 Nisan günü gece saatlerinde Durmuş’un iş yerinin bulunduğu iş hanı önüne geldiği, aracın içerisinden inen 2 kişinin gözcülük yaptığını, bir kişinin de çelik kasadaki paralar ile altınları çaldığını belirledi. Hırsızlıktan birkaç saat sonra durum yerine dönen aracın şüphelileri alıp, bölgeden ayrıldığı tespit edildi. Bu anlar başka bir meslek yerinin emniyet kamerası görüntülerine de yansıdı.

‘ŞÜPHELİLERDEN BİRİ YAKALANDI’

Aracı kullandığı belirlenen Ersan U., polis ekiplerince adresine düzenlenen baskında yakalanıp, gözaltına alındı. Emniyete götürülen Ersan U.?nun, ifadesinde, ‘Aracı ben kullanıyordum fakat hırsızlık yapmadımö dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ersan U., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Polisin, kimliği belirlenen öteki şüphelileri yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

200 BİN LİRALIK DÖVİZ VE ALTIN HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİNDEN 1'İ YAKALANDI
200 BİN LİRALIK DÖVİZ VE ALTIN HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİNDEN 1'İ YAKALANDI
200 BİN LİRALIK DÖVİZ VE ALTIN HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİNDEN 1'İ YAKALANDI
200 BİN LİRALIK DÖVİZ VE ALTIN HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİNDEN 1'İ YAKALANDIBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir