1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne içten

Adana Valisi Süleyman Elban, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Elban, mesajında, alın teriyle geçimini tedarik eden milyonlarca çalışanın birlik ve dayanışma içerisinde adalet ve taleplerini dile getirerek sesini duyurduğu 1 Mayıs’ın dostluğun, barışın, kardeşliğin günü olduğunu belirtti.

Emeği ve helal kazancı yücelten bir medeniyet birikimine sahip olduklarını ifade eden Elban, şunları kaydetti:

“Niyetlenmek, üretmek, alın teri dökmek milletimiz için kutsaldır. Bu hoşgörüyle, işçi ve emekçi kardeşlerimizin emeklerinin nafile çıkmaması, gayretlerinin bütün karşılığını alması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına kavuşması için devletimizin tüm kurumlarıyla, sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin gelişme ve yeniden yapılanma hamlelerine büyük katkı sağlayan, toplumsal dayanışmanın sembolü emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü candan kutluyorum.”

Elban, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, bu sıkıntılı dönemi Türk milletinin topyekün gösterdiği dayanışma ruhu içerisinde geride bırakacaklarına candan inandığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir