YPG/PKK’lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (3)

ÖMER KOPARAN/MEHMET BURAK KARACAOĞLU – Suriye’de YPG/ PKK’lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı, aldıkları video kayıtlarını yakınlarına göstermekle korkutma ederek canlı bomba olmaya zorladı.

Terör örgütünün işgal ettiği Münbiç ilçesinde yaşayan Rakkalı 27 yaşındaki N.M. ile amcasının 17 yaşındaki kızı R.M, geçen haftalarda bombalı atak için gönderildikleri Afrin’de güvenlik güçlerince yakalanarak tutuklandı.

N.M. ve R.M, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütünün, kanlı eylemlerini yerine getirmek için kullandığı yöntemlerini anlattı.

N.M, Münbiç’teki “Hacı” kod adlı bir teröristin, amcasının kızıyla Afrin’de birine vazgeçmek üzere bir eşya iletmeleri karşılığında 1500 dolar vermeyi öneri ettiğini söyledi.

Teklifi kabul etmediklerini kaydeden N.M, bunun üzerine “Hacı” kod adlı teröristin, amcasının kızına tecavüz ederek video kaydını aldığını belirtti.

N.M, kendilerine bahşedilen eşyanın bomba olduğunu bilmediklerini dile getirerek, “Münbiç dışına gitmek istemediğimiz için önce kabul etmedik.” dedi.

“Hacı” kod adı teröristin, teklifi kabul etmemeleri halinde söz konusu videoyu yayınlamakla tehdit ettiğini açıklayan N.M, “Minik çocuklarım ve eşimin hasta olduğunu söyleyerek kabul etmedim. Telefonu çıkartarak bir video açtı. Gözlerime inanamadım. 17 yaşındaki amca kızıma nasıl böyle bir şey yapardı. Bağırdım, söylendim lakin ‘Ya gidersin ya da bu videoyu yayınlarım. Aileniz, adınız her şeyiniz karalanır.’ dedi. Mecburen benzer gün gidip geleceğimiz konusunda anlaştık.” ifadelerini kullandı.

N.M, ertesi gün Afrin’e dürüst yola çıktıklarını belirterek, “Yola çıkmadan önce üzerlerimize ağır bir yelek giydirdiler. İkimize farklı telefon verdiler. ‘Bu telefon üzerinden iletişim kuracağız’ demişti.” biçiminde konuştu.

Ölüme gönderildiklerinden haberlerinin olmadığını belirten N.M, “Ölüme geldiğimizi bilmiyorduk. Bize verdiği telefondan Hacı’ya (kod adlı terörist) ulaşıyorduk. Amcamın kızı yaşadığı travmadan korkuyor. Konuşamıyordu. Tek amacımız (üzerlerinde taşıdığı eşyaları) gelecek olan kadına vermekti. (Afrin’de) arabadan indirdiler bizi. Çarşının ortasında kaldık. Hacı’yı arıyorduk. Kimse gelmiyordu. Bize bir camiye girmemizi üzerimizde yer alan yelekte GPRS olduğunu söyledi. Yeleklerin üzerinde düğmeler var. Ona basın diyordu ısrarla.” ifadelerini kullandı.

N.M, tek hedeflerinin bahşedilen emaneti teslim edip geri dönmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Tekrardan aradığımızda ‘yeleklerinizde mavi bir kablo var, onu kesin’ diyordu. Yelekte yer alan fermuarı açmamızı söyledi. Amcamın kızı açmaya çalışsa da açılmadı. Emniyet güçlerinden birileri geldi. ‘Kimsiniz, nerelisiniz’ diye sordular. Üzerlerimizdekileri gösterdik. bir anda çevremizi askerler ve zırhlı araçlar sardı. Ne taşıdığımızı yeni anlamıştık. Anında üzerimden çıkarıp yere attım. Amcamın kızı korktu. Çıkartmadı. Görevliler telkinde bulunuyordu. daha sonra farklı giyimli biri geldi. Üzerindeki yeleği kesti ve çıkarttı. Bomba düzeneği olduğunu bilmiyorduk. Bomba olduğunu bilseydik üzerimizde taşır mıydık.? Bunların ne dini var ne imanı. Tecavüz ediyorlar, video çekiyorlar, tehdit ederek istediklerini yaptırıyorlar.”

“Bomba taşıdığımı bilseydim yola çıkmazdım”

Teröristlerin tecavüzüne uğrayan 17 yaşındaki R.M. ise terör örgütüne çalışan “Tarık” diye birinin yoluyla “Hacı” kod adlı teröristle tanıştıklarını söyledi.

R.M, “Tarık” adlı teröristin kendisine meslek göstermek için bir yere götürdüğünü belirterek, “Başka adamlar da vardı. İnmek istemedim. Cebren indirdi. Silahını çıkartarak beni korkutma etmeye başladı. Üzerimi çıkarmamı söyledi ve (Hacı kod adlı terörist) bana tecavüz etti.” dedi.

“Hacı” kod adlı teröristin kendisini tehdit ettiğini anlatan R.M. “Hacı, ‘benim size ihtiyacım yok bundan daha sonra siz bana muhtaçsınız.’ dedi. Videoyu her yere yayacağını söyledi. Mecburen amcamın kızıyla yola koyulduk. Bomba taşıdığımı bilseydim yola çıkmazdım. Ailem o videoyu görseydi de keşke beni kesselerdi de kabul etmeseydim.” ifadelerini kullandı.

YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (3)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (3)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (3)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (3)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir