YPG/PKK’lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (2)

ÖMER KOPARAN/MEHMET BURAK KARACAOĞLU – Suriye’de YPG/ PKK’lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı, aldıkları video kayıtlarını yakınlarına göstermekle tehdit ederek canlı bomba olmaya zorladı.

Terör örgütünün işgal ettiği Münbiç ilçesinde yaşamış Rakkalı 27 yaşındaki N.M. ile amcasının 17 yaşındaki kızı R.M, geçen haftalarda bombalı hamle için gönderildikleri Afrin’de emniyet güçlerince yakalanarak tutuklandı.

N.M. ve R.M, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütünün, kanlı eylemlerini yerine getirmek için kullandığı yöntemlerini anlattı.

N.M, Münbiç’teki “Hacı” kod adlı bir teröristin, amcasının kızıyla Afrin’de birine ele vermek üzere bir eşya iletmeleri karşılığında 1500 dolar vermeyi önerge ettiğini söyledi.

Teklifi kabul etmediklerini kaydeden N.M, bunun üstüne “Hacı” kod adlı teröristin, amcasının kızına tecavüz ederek video kaydını aldığını belirtti.

N.M, kendilerine bahşedilen eşyanın bomba olduğunu bilmediklerini dile getirerek, “Münbiç dışına gitmek istemediğimiz için önce kabul etmedik.” dedi.

“Hacı” kod adı teröristin, teklifi kabul etmemeleri halinde söz konusu videoyu yayınlamakla tehdit ettiğini açıklayan N.M, “Ufak çocuklarım ve eşimin hasta olduğunu söyleyerek kabul etmedim. Telefonu çıkartarak bir video açtı. Gözlerime inanamadım. 17 yaşındaki amca kızıma nasıl böyle bir şey yapardı. Bağırdım, söylendim ama ‘Ya gidersin ya da bu videoyu yayınlarım. Aileniz, adınız her şeyiniz karalanır.’ dedi. Mecburen aynı gün gidip geleceğimiz konusunda anlaştık.” ifadelerini kullandı.

N.M, ertesi gün Afrin’e dürüst yola çıktıklarını belirterek, “Yola çıkmadan önce üzerlerimize ağır bir yelek giydirdiler. İkimize farklı telefon verdiler. ‘Bu telefon üzerinden irtibat kuracağız’ demişti.” biçiminde konuştu.

Ölüme gönderildiklerinden haberlerinin olmadığını bildiren N.M, “Ölüme geldiğimizi bilmiyorduk. Bize verdiği telefondan Hacı’ya (kod adlı terörist) ulaşıyorduk. Amcamın kızı yaşadığı travmadan korkuyor. Konuşamıyordu. Tek amacımız (üzerlerinde taşıdığı eşyaları) gelecek olan kadına vermekti. (Afrin’de) arabadan indirdiler bizi. Çarşının ortasında kaldık. Hacı’yı arıyorduk. Kimse gelmiyordu. Bize bir camiye girmemizi üzerimizde bulunan yelekte GPRS olduğunu söyledi. Yeleklerin üstünde düğmeler var. Ona basın diyordu ısrarla.” ifadelerini kullandı.

N.M, tek hedeflerinin verilen emaneti teslim edip geri dönmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Tekrardan aradığımızda ‘yeleklerinizde mavi bir kablo var, onu kesin’ diyordu. Yelekte yer alan fermuarı açmamızı söyledi. Amcamın kızı açmaya çalışsa da açılmadı. Güvenlik güçlerinden birileri geldi. ‘Kimsiniz, nerelisiniz’ diye sordular. Üzerlerimizdekileri gösterdik. bir anda çevremizi askerler ve zırhlı araçlar sardı. Ne taşıdığımızı yeni anlamıştık. Hemencecik üzerimden çıkarıp yere attım. Amcamın kızı korktu. Çıkartmadı. Görevliler telkinde bulunuyordu. sonradan bambaşka giyimli biri geldi. Üzerindeki yeleği kesti ve çıkarttı. Bomba düzeneği olduğunu bilmiyorduk. Bomba olduğunu bilseydik üzerimizde taşır mıydık.? Bunların ne dini var ne imanı. Tecavüz ediyorlar, video çekiyorlar, tehdit ederek istediklerini yaptırıyorlar.”

“Bomba taşıdığımı bilseydim yola çıkmazdım”

Teröristlerin tecavüzüne uğrayan 17 yaşındaki R.M. ise terör örgütüne çalışan “Tarık” diye birinin aracılığıyla “Hacı” kod adlı teröristle tanıştıklarını söyledi.

R.M, “Tarık” adlı teröristin kendisine iş göstermek için bir yere götürdüğünü belirterek, “Diğer adamlar da vardı. İnmek istemedim. Zorla indirdi. Silahını çıkartarak beni korkutma etmeye başladı. Üzerimi çıkarmamı söyledi ve (Hacı kod adlı terörist) bana tecavüz etti.” dedi.

“Hacı” kod adlı teröristin kendisini tehdit ettiğini anlatan R.M. “Hacı, ‘benim size ihtiyacım yok bundan sonradan siz bana muhtaçsınız.’ dedi. Videoyu her yere yayacağını söyledi. Mecburen amcamın kızıyla yola koyulduk. Bomba taşıdığımı bilseydim yola çıkmazdım. Ailem o videoyu görseydi de keşke beni kesselerdi de kabul etmeseydim.” ifadelerini kullandı.

YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (2)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (2)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (2)
YPG/PKK'lı teröristler tecavüz ettikleri 17 yaşındaki kızı canlı bomba olmaya zorladı (2)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir