YÖK Başkanı Saraç “Yöresel Yeniden Yapılanma Odaklı İhtisaslaşma Projesi”ndeki üniversitelerin rektörleriyle görüşme yaptı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Bölgesel Yeniden Yapılanma Odaklı İhtisaslaşma Projesi” kapsamındaki üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldi.

Saraç, sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, YÖK’ün “Yöresel Yeniden Yapılanma Odaklı İhtisaslaşma Projesi”ndeki 15 üniversitenin rektörüyle video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda bir araya geldiğini bildirdi.

Toplantıda üniversitelerin rektörlerinin proje zarfında bugüne dek yaptıkları çalışmalara ilişkin veri verdiğini aktaran Saraç, “Üniversitelerimizin bulundukları bölgelerde ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde tematikleşmesini hedeflediğimiz projemizde gelinen son durumu değerlendirdiğimiz faydalı bir görüşme oldu.” ifadesini kullandı.

Proje dahilinde Aksaray Üniversitesinin “spor ve afiyet”, Artvin Çoruh Üniversitesinin “tıbbi ve aromatik bitkiler”, Bartın Üniversitesinin “zeki lojistik ve bütünleşik bölge uygulamaları”, Bingöl Üniversitesinin “tarım ve havza bazlı kalkınma”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin “hayvancılık”, Düzce Üniversitesinin “sağlık ve çevre”, Hitit Üniversitesinin “alet ve imalat teknolojileri”, Kırklareli Üniversitesinin “gıda”, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin “tarım ve jeotermal”, Kastamonu Üniversitesinin “ormancılık ve tabiat turizmi”, Muş Alparslan Üniversitesinin “hayvancılık”, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin “akarsu”, Siirt Üniversitesinin “tarım ve hayvancılık”, Uşak Üniversitesinin “tekstil, dericilik ve seramik” ve Yozgat Bozok Üniversitesinin “endüstriyel kenevir” ihtisaslaştıkları alan olarak belirlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir