Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındı

Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye 21 Nisan’da yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine kadar ikiye bölünmüştü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı’na Vedat Alim atanmıştı. Bölünen bakanlıkların yardımcıları belli oldu.

BAKAN YARDIMCILIKLARINA 3 İSİM ATANDI

Devlete Ait Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara tarafından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına İsmail Ergüneş, Egzersiz ve Sosyal Emniyet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na ise Prof. Dr. Lutfihak Alpkan ve Ahmet Erdem atandı.

GENEL MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI

Erdoğan atamaların yanında bir de görevden alma yaptı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara kadar; Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Müdürü Selim Tokaç görevden alındı.

Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındı İsmail Ergüneş

İSMAİL ERGÜNEŞ KİMDİR?

Ortaokul ve Lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı Hassa Şubesinin kuruluşu ve sonraki çalışmalarında etkin olarak yer aldı.1990 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu.

Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Millet Hukuku Ana bilim dalında “Yasama Sorumsuzluğu” konulu tezi ile tamamladı.

AK Partinin kuruluşu ile birlikte sırasıyla AK Parti İstanbul İl Tercih İşleri, İl Hukuk, İl Başkanlığı Alıştırma Grubu ve tekrar aynı zamanlı olarak AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlı’ğı Çalışma Grubu ve İlçe Tercih Kurullarında etkin üye olarak tayin yaptı. 2006 yılında yapılan AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı 2. Herzamanki Kongresinden sonradan İlçe Tercih İşleri Başkanı oldu. 2008 yılında yapılan İlçe 3. Klasik kongresinde İlçe Başkanlığı’na seçildi. AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresinde tekrar bu göreve getirildi. Çoğu Sivil Toplum Kuruluşunda kurucu aza, üyelik ve onursal Başkanlık görevlerinde bulundu.

25 yıldır Gaziosmanpaşa’da ikamet etmekte birlikte benzer ilçede 19 yıldır bağımsızlık avukatlık yapıyor.

Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındıLütfihak Alpkan

LÜTFİHAK ALPKAN KİMDİR?

Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Alpkan, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında ve 1997 yılında ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Genel İşletme alanında yüksek lisans dereceleri aldı. 2000 yılında ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Genel İşletme alanında doktorasını tamamladı.

Stratejik Idare, Örgütsel Tutum, İnsan Kaynakları Yönetimi, Girişimcilik vb. konularda eğitim, araştırma, yayın ve hakemlik faaliyetlerini sürdüren Alpkan, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürlüğü, Temsilci Dekanlık, Rektör Danışmanlığı gibi idari görevler üstlendi. Alpkan, 2004’te Yönetim ve Organizasyon alanında “doçent” ve 2009’da “profesör” unvanını aldı.

Uluslararası Stratejik Yönetim ve Yöneticiler Derneği kurucu Başkan Yardımcısı ve International Strategic Management Conference’ın Başkanı olan Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Halen İTÜ Rektör Yardımcısı olan Alpkan evli ve iki çocuk babasıdır.

Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındıAhmet Erdem

AHMET ERDEM KİMDİR?

1956 yılında Tokat’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tokat’ta, lisans ve yüksek lisans öğrenimlerini Ankara’da tamamladı.

Sırasıyla Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı’nda Yüksek Hakem Kurulu Genel Sekreterliği, Müsteşar Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı görevlerinde bulundu.

Egzersiz hayatı ve sosyal emniyet alanında uzun vakit çalıştı.

28 Ağustos 2015’te kurulan 63. Hükümette Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanı olarak görev aldı.

25 Kasım 2015 tarihinden itibaren yeniden Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

25 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Aile, Alıştırma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

01 Mayıs 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yeni kurulan iki bakanlığa atamalar yapıldı, bir genel müdür görevden alındıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir