Ulusal kulaç başarılamayanı başardı

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Yüzme Takımı Sporcusu Beril Öztürk, Multinations Yıldızlar Şampiyonası’nda 200 Metre Kurbağalama disiplininde 2014 yılından bu yandan kırılamayan şampiyona rekorunu kırarak büyük bir başarıya imza attı. Milli sporcu, organizasyonda 3 altın madalya kazanarak Türk sporu adına büyük bir gurur yaşattı.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun ulusal takımlar düzeyinde yıldızlar kategorisinde katılımda bulunduğu Multinations Yıldızlar Şampiyonası, Ukrayna’nın Kiev kentinde 8 ülkeden 140 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Organizasyonda ay-yıldızlı Milli Takım kadrosunda yer alan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü sporcusu Beril Öztürk, yarışlar baştan başa kulvarlarda sergilediği performansla 1 rekorla gelen 3 altın madalyanın sahibi oldu. Multinations Yıldızlar Şampiyonası’nda 200 Metre Kurbağalama disiplininde 2014 yılından bu yana kırılamayan şampiyona rekorunu 02.35.56’lık derecesiyle kıran ve altın madalyanın sahibi olan milli sporcu, 100 Metre Kurbağalama disiplininde 01.12.98’lik derecesiyle ve 4×100 Sancak Takımı’nda 04.18.12’lik derecesiyle 2 altın madalyanın daha sahibi oldu. Ulusal Sporcu Beril Öztürk, toplamda elde ettiği 3 altın madalya ile Türk Yüzme camiasına büyük sevinç yaşattı.

Yeni maksat gençler Avrupa yüzme şampiyonası

Multinations Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’ndan 3 altın madalya ile dönen milli sporcu Beril Öztürk, organizasyon ardından yaptığı değerlendirmede elde edilen başarıların büyük bir takım çalışmasının ürünü olduğunu belirterek yeni hedefinin Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’na başarılar almak olduğunu kaydetti. Rekortmen Yüzücü Öztürk, yaptığı açıklamada, “Spora, cimnastik branşı ile başladım ve sonradan yüzme branşı ile tanıştım. Takriben 10 yıldır yüzüyorum. Yüzmeye başladığım ilk yıllarda milli takıma seçilmek, rekorlar kırmak, başarılı sonuçlar elde ederek şehrimi ve ülkemi gururlandırmak gibi hedeflerim vardı. Multinations Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’nda bu hedeflerime ulaştığım için fazla mutluyum. Bundan sonraki süreçte daha da fazla çalışarak Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’na yeralma ve bu platformda da başarılar olmak istiyorum. Uzun süredir kırılamayan bir rekoru zarar vermek ve yüzme branşı namına çok değerli bir organizasyondan 3 altın madalya ile dönmek büyük bir takım çalışmasının ürünü. Elde ettiğim başarıyı; bizlerden desteklerini esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na, Alleben Yüzme Havuzu’nda atama yapan teknik kadroya ve çok değerli aileme armağan ediyorum” dedi. – GAZİANTEP

Milli kulaç başarılamayanı başardı
Milli kulaç başarılamayanı başardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir