Türkiye, Renault Trucks’ın tasarım yarışmasında ilk 5 finalist aralarında

Renault Trucks’ın yeni vasıta lansmanı dahilinde dünya genelinde düzenlediği tasarım yarışmasında Türkiye’den Enes Bolat, birincil beş finalist arasında yer almayı başardı.

Renault Trucks’ın açıklamasına tarafından, şirket, yeni T ve T High çekici modellerini, Euro Truck Simulator 2 oyunu ile tanıtırken üstelik tasarım yarışması düzenliyor.

Euro Truck Simulator 2 oyunu içinde düzenlenen tasarım yarışmasında oyuncular, özelleştirme aracıyla kendi Renault Trucks T High modellerini tasarladı. Dünyanın dört bir yanından yüksek katılımın olduğu yarışmanın birincil beş finalisti açıklandı. Finalistler arasında Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Fransa, Sırbistan ve Slovenya yer aldı.

İlk beş finalist, Renault Trucks Tasarım ekibi kadar belirlenirken en iyi tasarım, açık oylamayla seçilecek. 30 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapılacak oylamalar doğrultusunda kazanan tasarım, 8 Temmuz’da dijital bir etkinlikle ve SCS Software ile Twitch’te gerçekleştirilecek canlı yayında açıklanacak.

Yarışma zarfında Türkiye’den Enes Bolat, Hindistan’dan Das Anirudh, Fransa’dan Christophe Perocheau, Slovenya’dan Rajko Junkar ve Sırbistan’dan Stefan Pajkic finale kaldı.

Yarışmanın şampiyon tasarımı, hakiki bir kamyona uygulanacak ve birinci, Fransa Lyon’da Renault Trucks fabrikası ile Berliet Müzesi’ni ziyaret ederken yeni araçlarla deneme sürüşü yapacak. Yarışmanın diğer dört finalisti ise Thrustmaster’dan T150 paketi (yarış direksiyonu+pedal seti) kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir