TOKİ, Hatay’da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim etti

TOKİ, Hatay’da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim etti

HATAY – Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Toplu Ev İdaresi Başkanlığı tarafından gizli gelirli ve konutu olmayan vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak için son 19 yılda Hatay’da 7 bin 842 konutun yapımına başlandı. Bu konutların 7 bin 695’inin yapımı tamamlanıp yargı sahibi vatandaşlara teslim edildi. TOKİ, Hatay’da hem, 25 bin seyircili kapasiteli stadyum, 17 okul, 2 hastane, 2 pansiyon, 7 cami, 12 ticaret merkezi, 4 halk hizmet binası ve 1 spor salonu yapı etti.

Kamu kurumlarının gereklilik duyduğu hizmet binalarını protokoller çerçevesinde yapan Başkanlık, sağlık durumu hizmetlerinin daha modern şartlarda verilebilmesi amacıyla Sıhhat Bakanlığı ile meslek birliğinde hastaneler de inşa ediyor. Kentte sağlık durumu yatırımları zarfında Hatay merkezde 750 yataklı, Kırıkhan’da 150 yataklı olmak üzere 2 hastane TOKİ kadar yapıldı.

Hatay şehrine çağdaş stadyum kazandıran TOKİ daha yeşil bir Hatay için halk müziği bahçesi projesini hayata geçirdi. İskenderun’da eski stadyum alanında yapacak halk bahçesi ile kente yeni bir yeşil alan kazandırılacak. Yapılacak millet bahçesin sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal hayat alanı olacak.

Millet bahçesinde 650 metrekarelik yürüyüş parkuru, 680 metrekarelik bisiklet parkuru, 1.060 metrekarelik biyoloji ile ilgili gölet, 1.800 metrekarelik piknik alanı,1.100 metrekarelik çocuk oyun alanı, 1.300 metrekarelik çok amaçlı spor sahası ve 71 araçlık otopark olacak. TOKİ, Hatay’da her alanda yatırım yapıyor. Şehirde FIFA ve UEFA standartlarında 25 bin seyirci kapasiteli, bin 500 araçlık otoparkı ve locaları bulunan stadyum da yapı etti. Ayrıca TOKİ, kentte takriben 2 milyar 250 milyon TL’lik yatırım yaptı.

TOKİ, Hatay'da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim etti
TOKİ, Hatay'da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim etti
TOKİ, Hatay'da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim etti
TOKİ, Hatay'da hayata geçirdiği 7 bin 695 konutu vatandaşlara teslim ettiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir