TFF 1. Lig’in 33. haftasında tüm maçlar yarın oynanacak

TFF 1. Lig’in 33. haftasında bütün maçlar yarın oynanacak.

İlk 3 sıradaki takımların averajla sıralandığı ligde yarınki maçların peşinde Adana Demirspor ile GZT Giresunspor’un son hafta öncesinde aracısız olarak Süper Lig’e çıkmayı garantileme ihtimali bulunuyor.

Normal sezonu birincil 2 sırada bitirenlerin Süper Lig vizesi alacağı, bu takımları izleyen 4 ekibin de play-off’ta uğraş edeceği ligde, play-off’tan bir takım daha Süper Lig’e yükselecek. Son 3 sıradaki ekiplerin de gelecek sezon 2. Lig’de yer alacağı ligde yarın saat 13.30’da başlayacak Eskişehirspor-Bursaspor maçı dışarıya 33. hafta müsabakaları yarın saat 16.00’da oynanacak.

Son 2 haftaya 64’er puan ve averajla birincil 3 sırada giren Adana Demirspor, GZT Giresunspor ve Yılport Samsunspor’dan, Adana Demirspor ve GZT Giresunspor maçlarını kazanıp, Yılport Samsunspor haftayı mağlubiyetle kapatması halinde Adana ve Giresun temsilcileri adlarını Süper Lig’e yazdıracak.

Adana Demirspor’un Aydeniz Et Balıkesirspor’u misafir edeceği 33. haftada GZT Giresunspor, düşme hattındaki Akhisarspor’u, Yılport Samsunspor da ligden düşmesi kesinleşen Ankaraspor’u davetli edecek.

Play-off

İlk 3 sıradaki takımlardan birinin yanı sıra 60 puanlı İstanbulspor’un da play-off oynamayı garantilediği ligde 57 puana sahip Altay ile 54 puanlı Altınordu da play-off barajında yer alıyor. 52 puanla Ankara Keçiörengücü ile 50 puanlı Bereket Sigorta Ümraniyespor, play-off için son 2 haftada kazanıp Altay ile Altınordu’nun puan kaybetmesini bekleyecek.

Altay’ın Bolluk Sigorta Ümraniyespor’a davetli olacağı ligde Altınordu Tuzlaspor’u, Ankara Keçiörengücü de Menemenspor’u ağırlayacak.

Düşme hattı

Eskişehirspor ve Ankaraspor’un ligden düşmesinin kesinleştiği TFF 1. Lig’de son 2 haftaya Akhisarspor, 29 puanla düşme hattının hemencecik üzerindeki Menemenspor ve Adanaspor’un beş puan arkasından 16. sırada girdi.

GZT Giresunspor’a davetli olacak Akhisarspor, rakibinden 3 puan alamadığı takdirde öteki sonuçlara bakılmaksızın lige veda edecek.

Haftanın programı

Ligde yarın oynanacak 33. haftanın maç programı şöyle:

13.30 Eskişehirspor-Bursaspor (Eskişehir Yeni)

16.00 Adana Demirspor-Aydeniz Et Balıkesirspor (Yeni Adana)

16.00 Yılport Samsunspor-Ankaraspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

16.00 Ankara Keçiörengücü-Menemenspor (Aktepe)

16.00 GZT Giresunspor-Akhisarspor (Çotanak Spor Kompleksi)

16.00 Altınordu-Tuzlaspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

16.00 Bereket Sigorta Ümraniyespor-Altay (Ümraniye Belediyesi Şehir Halkı)

16.00 Royal Hastanesi Bandırmaspor-Adanaspor (Bandırma 17 Eylül)

16.00 İstanbulspor-Beypiliç Boluspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir