Tatlı su kabinleri ile vatandaşların içme suyu ihtiyacı karşılanıyor

Aksaray Belediyesi’nin, tatlı su şebeke hattı olmayan mahallelere monte ettiği tatlı su kabinlerinden vatandaşlar içme suyu ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyor.

Belediye Başkanı Âlem Dinçer, seçim çalışmaları sırası bilhassa tatlı su konusunda vatandaşlardan yoğun talep almış, bu konunun çözümü için vatandaşlara söz vermişti. Bazı mahallelere kot farkından kaynaklı tatlı su çeşmesi şebeke hattı çekilemiyordu. Vatandaşların tatlı su ihtiyacını karşılamanın mücadelesini içerisinde araştırmalar yürüten Belediye ekipleri kot farkından nedeniyle şebeke hattı çekilemeyen mahallelere tatlı su kabinleri yerleştirerek vatandaşların tatlı suya erişimini kolaylaştırdı.

Geçtiğimiz yıl yerleştirilen ve yaklaşık bir yılı aşkın süredir vatandaşların tatlı su ihtiyacını karşılayan su kabinleri Aksaray Belediyesi atölyelerinde üretiliyor. 5 ton su kapasitesine sahip, süsleyici ve şık bir görünümlü su kabinleri coğrafi yapısı zorlu olan ve tatlı su şebeke hattı olmayan Cumhuriyet, Yunus Emre, Kalanlar, Bedir Muhtar, Galibiyet, İstiklal ve Özgürlük Mahallerinde vatandaşlara hizmet veriyor. Mahallelere yerleştirilen su kabinlerinden aralıksız olarak tatlı su hizmeti aldıklarını bildiren semt sakinleri bu hizmeti takdir ile karşılıyor.

Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Âlem Dinçer’in hayata geçirdiği bu hizmette hiçbir aksamanın olmadığını belirterek, “Belediye başkanımız mahallemize geldiğinde kendisine tatlı su çeşmeleri eksikliğimizin olduğunu belirtmiştik. Başkanımız bu sorunun çözülmesi için çalışma başlatılması talimatını verdi. Kısa süre içerisinde tatlı su kabinleri yöntemi ile bu sorun çözüldü. Belediye ekiplerimizin mahallemize yerleştirdiği su kabinlerinden aksamadan tatlı su ihtiyacımızı karşılıyoruz. Belediye Başkanımız ilk kez elde etmek üzere bizlerin sesine kulak veren bütün belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Aksaray’da bir takım mahallelerin kot farkından dolayı tatlı su hattının olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Kâinat Dinçer ise, “Cumhuriyet, Yunus Emre ve Bedir Muhtar mahallelerimizde kot farkından dolayı tatlı suya erişimleri yoktu. Bu mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızda bu yönde kesintisiz istek alıyorduk. Mahallerinde tatlı su kabinleri olmasını istiyorlardı. Bizde böyle bir çözüm geliştirdik. Kendi imkanlarımız ile ürettiğimiz su kabinlerimizi gereksinim duyulan mahallelere yerleştirdik. Vatandaşlarımızın bu şekilde tatlı su çeşmelerine ulaşmalarını sağladık” biçiminde konuştu. – AKSARAY

Tatlı su kabinleri ile vatandaşların içme suyu ihtiyacı karşılanıyor
Tatlı su kabinleri ile vatandaşların içme suyu ihtiyacı karşılanıyor
Tatlı su kabinleri ile vatandaşların içme suyu ihtiyacı karşılanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir