SYDV bin 413 aileye devletin şefkat elini uzattı

Afyonkarahisar’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile Ramazan ayında bin 413 aileye 635 bin 850 TL tutarında nakdi takviye yapıldığı belirtildi.

İhtiyaç sahibi ailelere nakdi, ayni, eğitim, yiyecek, giyim, sosyal destek, barınma ve meslek kurma gibi çoğu öbür alanda yaptığı yardımlarla vatandaşlara devletin şefkatli yüzünü hissettiren SYDV Ramazan ayında da yüzleri güldürdü. Vakıf aracılığıyla bin 413 aileye yardımda bulunuldu. Vali Gökmen Çiçek başkanlığında toplanan Afyonkarahisar SYDV Mütevelli Heyetince Ramazan Bayramı gıda yardımı adı altında toplamda 635 bin 850 TL tutarında nakdi yardım yapıldı. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, ihtiyaç sahiplerine takviye olmanın daha da bir manâ kazandığı Ramazan ayında büyük kasaba merkezi ve merkeze emrindeki köy ve kasabalarda ikamet eden bin 413 aileye takviye yapıldı.

Devletin imkanları elverdiği müddetçe bu cins yardımların devam edeceğini söyleyen Vali Çiçek: “Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu her şeyden önce kazanç. İhtiyaç duydukları her anda devletimizin vatandaşa dokunan şefkatli elini hissetmelerini istiyoruz. defalarca vatandaşlarımızın yanında ve yardımında olacağız” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir