SPOR Milli pehlivan Süleyman Atlı: Tokyo’da kazanan olursam 2024’e favori giderim

SPOR Ulusal güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo’da kazanan olursam 2024’e gözde giderim

Nesrin AYDIN YALDIZ-Ercan SOY/ANKARA,(DHA)- Polonya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda hür stil 57 kiloda Avrupa şampiyonu olan Süleyman Atlı, Tokyo Olimpiyatları’na hazırlıklarını sürdürüyor. ASKİ Sporlu milli güreşçi Süleyman Atlı, Tokyo Olimpiyatları’ndaki hedeflerini hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Süleyman Atlı, “2020’de kazanan olursam inşallah 2024’te oraya gözde bir şekilde gidip yine hedefim altın madalya olacaktır” dedi.

“AVRUPA ŞAMPİYONASI BİZE OLİMPİYATLAR İÇİN MORAL OLDU”

Koronavirüsün etkisinden bahseden milli güreşçi, “?1,5 yıldan beri koronadan nedeniyle düzgünce keza antrenman yapamadık ayrıca de turnuvalara katılamamıştık. Bu Avrupa şampiyonası bizim için moral motivasyon oldu olimpiyatlar öncesi. Asla rehavete kapılma gibi bir durum laf konusu değil. Bizim hedefimiz olimpiyatlar tabii oysa benim de hedefim sporcu kariyerimden bu yana dek olimpiyatlar oldu. İnşallah olimpiyatlara çok güzel şekilde gidip, en odaklanmış şekilde gidip şampiyon edinmek istiyorum. Henüz milli ekip hocalarıyla konuşmadık ama ben 1 ya da 2 turnuvaya daha gitmeyi düşünüyorum” diye konuştu.

“TOKYO OLİMPİYATLARI’NDA NASIL BİR ATMOSFERLE KARŞILAŞACAĞIMI BİLİYORUM”

Ulusal pehlivan Süleyman Atlı, Tokyo Olimpiyatları’na tamamen odaklandığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“2016 Rio Olimpiyatları’na katıldığımda 21 yaşındaydım. Tabii acemi bir böylece da heyecanlıydım. 2020 Olimpiyatlarına daha bir odaklanmış, atmosferi bildiğim için orada nasıl bir atmosferle karşılaşacağımı, nasıl bir psikoloji ile karşılaşacağımı biliyorum. Buna hazırlanmış bir şekilde gideceğim. Buna en odaklanmış şekilde gideceğime inanıyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım. Bu benim lehime olacak diye düşünüyorum. Birçok rakibim başta olimpiyatlara katılacak. Tokyo Olimpiyatları hastalıktan nedeniyle azıcık gölgede kalabilir ya da seyircisi oynanabilir lakin bu beni psikolojik olarak elbette etkilemeyecek. Ben adamakıllı yarışmaya odaklı bir şekilde oraya gideceğim. Rakiplerime karşı tahlil durumunda tamamen maçlara konsantre olarak gideceğim. Bu yüzden maçların atmosferinin hastalığın gölgesinde kalması beni etkileyeceğini sanmıyorum.”

“HARİKA BİR YAŞTAYIM”

“Hedefimiz daima altın” diyen Atlı, “2020’de altın alırsam 2024’te de şüphesiz hedefim altın olacak. Çünkü yaş olarak genç bir sporcuyum. 26 yaş keza deneyimli hem de çok harika bir spor yaşı aramak. 2024 Paris’teki olimpiyatlarda 29 yaşında olacağım. Bu da spor için fazla geç bir yaş değil. 26 yaş kadar iyi olmasa da 29 yaş da iyi olacak diye düşünüyorum. 2020’de kazanan olursam inşallah 2024’te de oraya favori bir şekilde gidip yine hedefim altın madalya olacaktır.” ifadelerini kullandı.

SPOR Milli güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo'da şampiyon olursam 2024'e favori giderim
SPOR Milli güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo'da şampiyon olursam 2024'e favori giderim
SPOR Milli güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo'da şampiyon olursam 2024'e favori giderim
SPOR Milli güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo'da şampiyon olursam 2024'e favori giderim
SPOR Milli güreşçi Süleyman Atlı: Tokyo'da şampiyon olursam 2024'e favori giderimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir