SPOR ASKİ Sporlu milli sporcular Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

ASKİ Sporlu ulusal sporcular Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

Nesrin AYDIN YALDIZANKARA,(DHA)-

ASKİ Spor Kulübü’nün şampiyon sporcuları Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Murat Fırat, Süleyman Atlı, Süleyman Karadeniz, Muhammed Furkan Özbek, Muammer Şahin, Ferdi Hardal, Şaziye Erdoğan ile ASKİ Spor Kulübü Koordinatörü Abdullah Çakmar, Antrenör Fırat Binici, Teknik Direktörlerden Akif Candaş ve Raif Özer’in de arasında bulunduğu heyet, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan’ın başkanlığında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

Milli sporcuları makamında ağırlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Bu başarıların devam etmesi için ve Soy sporumuzun yaşaması için bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Türk Milletinin göğsünü kabarttınız, herkes çok mutlu oldu ve bilhassa bu pandemi günlerinde bir umut oldunuz’ dedi.

‘TÜRK MİLLETİNİN GÖĞSÜNÜ KABARTTINIZ’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tüm sporcuları bir bir tebrik ederek, ‘İnşallah daha nice başarılar diliyorum. Önce sağlık durumu diliyorum ast ama sakatlık yaşanmasın. Sevgili arkadaşlar, bayrağımızı oralarda dalgalandırdınız. Tüm Türk milleti bunu gururla gözleri ihtiyar olarak izledi. Bu başarıların devam etmesi için ve Soy sporumuzun yaşaması için bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Türk Milletinin göğsünü kabarttınız, cümbür cemaat fazla mutlu oldu. Bilhassa bu pandemi günlerinde bir umut oldunuz. Belediye Meclisimizden karar almak suretiyle bu başarılarınızı ödüllendireceğiz. Ailelerinizle birlikte sağlıklı mutlu nice ömür diliyorum. Bu başarılarınızın da devamını diliyorum. Allah razı olsun hepinizden. Güreş denildiğinde bundan böyle garanti gözüyle bakıyoruz. Fazla teşekkürler arkadaşlar’ diye konuştu.

ASKİ SPOR GENEL KOORDİNATÖRÜ ABDULLAH ÇAKMAR ÇITAYI ÇOK YÜKSELTTİK

ASKİ Spor Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar da, ilkelerinin her zaman şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, ‘Biz bitmiş söylüyoruz, şu lahza dünyanın en iyi tesisini yaptınız bize. Çünkü kalıcı olan burada eserdir başkanım. Biz yeni Taha’ları, Rıza’ları yetiştireceksek bu yeni salonlarda yetiştireceğiz. Yarın bu çocuklar bu sporu bıraktıkları vakit Türk spor tarih kitaplarını açtığımız süre belki çocuklarımız okuyamayacak lakin torunlarımız bu sayısız şampiyonlukları okuyacaklar. Bu anlamda ben çocuklara teşekkür ediyorum, biz burada 85 milyonun umudu olduk, çıtayı fazla yükselttik. 2’nciliklere 3’üncülüklere sevinemiyoruz. Ilk Önce Cumhurbaşkanımızdan başlıyor alta doğru, o yüzden biz ikinciliklere sevinemiyoruz. O yüzden bizim burada ilkemiz tekrar tekrar şampiyonluk. Pandemi olduğu için gerçekleştiremedik ama 5 bin küçük sporcuya gelmek istiyoruz. Ulusal Eğitim Müdürlükleriyle, müftülüklerle, Taha ve Rıza’nın broşürlerini bastırdık. Kızılcahamam’dan başladık şu lahza 170 sporcuya ulaştık’ ifadelerini kullandı.

Başkan Yavaş, ASKİ Sporlu şampiyonlar ve yöneticileriyle birlikte ziyaretin arkasından anı fotoğrafı çektirdi.

SPOR ASKİ Sporlu milli sporcular Mansur Yavaş'ı ziyaret etti
SPOR ASKİ Sporlu milli sporcular Mansur Yavaş'ı ziyaret etti
SPOR ASKİ Sporlu milli sporcular Mansur Yavaş'ı ziyaret etti
SPOR ASKİ Sporlu milli sporcular Mansur Yavaş'ı ziyaret ettiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir