Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çanakkale Kara Savaşlarının 106. sene dönümü mesajı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihi şanlı zaferlerle batmış milletin haklarına ve mukaddesatına sahip çıkmaya, “Çanakkale Ruhu”nu yaşatmaya ve Türkiye’yi yarınlara fazla daha dinç şekilde taşımaya kararlılıkla devam edeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya tarafından Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşlarının 106. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vatan toprağını müdafaa eden şehitleri, gazileri ve bütün kahramanları rahmetle yad eden Erdoğan, ezelden beridir hür yaşayan milletin hür uğruna verdiği epik mücadeleyi zafere ulaştıran “Çanakkale Ruhu”nun gelecek nesillere abidevi bir servet olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“En zor şartlarda bile seferberlik halinde kenetlenen milletimiz, vatanı ve bayrağı için canı pahasına hiçbir işgale geçit vermeyeceğini dün olduğu gibi bugün de ortaya koymaktadır. Tarihi şanlı zaferlerle batmış milletimizin haklarına ve mukaddesatına sahip çıkmaya, Çanakkale Ruhu’nu yaşatmaya, ülkemizi yarınlara çok daha güçlü şekilde taşımaya kararlılıkla devam edeceğiz. Yeni nesillere düşen görev, Çanakkale’de kanla, canla, azimle, yiğitçe taşa, toprağa, denize kazınan istiklal ve istikbal mesajına sahip çıkmaktır. Ilk Kez Gazi Mustafa Kemal elde etmek üzere Çanakkale kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir