Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdi

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Bu hizmetleri odun parçası muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere karşın hayata geçiriyoruz”

“Bu köprü bölge ticaretine çarpan etkisi olacaktır”

“20 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık”

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında, “Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye koşturuyoruz. Bu hizmetleri terör örgütlerine, destekçilerine ve odun parçası muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere karşın hayata geçiriyoruz” dedi.

Türkiye’nin en uzun köprüleri aralarında yer alan Hasankeyf-2’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan göre video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Sözlerine “Vefatının 28. yıldönümü olan 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ı rahmetle yad ediyorum” diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rahmetli Özal ülkemizin güçlenmesi ve kalkınması için gayret sarf etmiş, samimiyeti, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş büyük bir siyasetçidir. Merhum Özal gibi vatanperver devlet adamlarından devraldığımız hizmet sancağını fazla daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Köprünün toplam yatırım tutarının 439 milyon lirayı bulduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu köprü su aşağıda kalan Batman- Midyat yolunun Hasankeyf’le olan irtibatını sağlayacaktır. Zamandan ve akaryakıttan kayda değer ölçüde tasarruf edilecektir. Batman-Mardin- Habur Hudut Kapısı’yla da iletişim sağlayacak bu köprü bölge ticaretine çarpan etkisi olacaktır. Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Eser, yatırım ve hizmetlerimizle mührümüzü vuruyoruz. Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye koşturuyoruz. Bu Hizmetleri terör örgütlerine, destekçilerine ve takoz muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere karşın hayata geçiriyoruz.” dedi.

Bölgede yapılan yatırımlar esnasında bölücü terör örgütünün sabotajlarıyla da uğraştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstismar araçlarını kaybetmemek adına her türlü alçaklığa imza attılar. Kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler. Baraj yaptık, müteahhitleri korkutma ettiler, havalimanı yaptık kötüleme ettiler, mektep yaptık öğretmenlerimizi şehit ettiler. Kütüphane yaptık, ateşe verdiler. Bölgeye yatırım getiren meslek adamlarını baskıyla yıldırmaya çalıştılar. Belediye araçlarını halka hizmet etmek yerine sokaklara çukur hendek açılmak için kullandılar. Bizi engellemek isteyenlere cevabımızı her zaman daha büyük eserler kazandırarak verdik. Ilısu Barajı’nın inşa sürecinde karşılaşılan süreci halkımız biliyor. Biz bunların hiçbirine prim vermedik. Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların kat be kat fazlasını son 19 yılda yaptık. Otoyol uzunluğumuzu 3 bin 523 kilometreye yükselterek iki katından fazla artırdık. 83 tünel varken 435’e yükseldi. Tünel uzunluğu 50 km’den 535 km’ye ulaştı. 2021 senesini ülkemiz ve milletimiz için bir şahlanış yılına dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“20 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan devamla, “Dünyada 100’e yakın ülkenin henüz ilk doz aşıya zeka ulaşamadığı bir atmosferde biz 20 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık. 2020 yılı yüzde 1.8 gibi manâlı bir büyüme rakamlarıyla kapadık. Türkiye ekonomisine dair karamsar tablo çizen uluslararası kuruluşlar rakamlarını düzeltmeye başladı. İhracatta, sanayi üretiminde her ay yeni rekorların haberini alıyoruz. Mart’ta ihracatımız yüzde 42 oranında artışla tüm zamanların en yüksek rakamı olan 18.9 milyar dolara ulaştı. Sıkıntılarımız var ama geleceğe umutla görmek için o kadar fazla şeye sahibiz. Tüm umutlarını Türkiye’nin tökezlemesine ülkemizin kaosa ve sürüklenmesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdi
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdi
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdi
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışını gerçekleştirdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir