Son dakika haberi… Amasya’ya 600 yataklı hastane yatırım programında

Amasya’ya 600 yataklı hastane yatırım programında

Amasya Valisi Mustafa Masatlı:

“Kent hastaneleri Covid-19 salgınında ülkemizi ayakta tutan unsurlardan biri oldu”

AMASYA – Amasya’da yapılacak 600 yataklı hastane projesi Afiyet Bakanlığı’nın 2021 yılı yatırım programına dahil edildi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Şehirlerarası Otobüs Terminali arkasında mülkiyeti Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait 144 bin 641 metrekarelik alana yapı edilecek hastanenin tamamlandığında geniş, ferah, modern yapısı, yeşil alanları, yüksek kapasiteli otoparkı, sosyal donatıları ve son teknoloji ekipmanlarıyla hizmet vereceğini belirtti. Vali Masatlı, “İnsanımızın hayat standartlarını sağlamlaştırmak adına hayata geçirilen bu projelerin ilimize kazandırılmasından dolayı öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Durumu Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yapılacak olan sıhhat tesislerinin Amasya’mıza ve ülkemize uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık alanında yaptığı son hizmetlerden birinin de “En büyük hayalim” dediği şehir hastaneleri olduğunu hatırlatan Mustafa Masatlı, “Ülkemizin dört bir yanında adeta 5 yıldızlı otel konseptiyle hizmet veren kent hastaneleri, Kovid-19 salgınında ülkemizi ayakta tutan unsurlardan biri oldu. Bazı kesimler bu hastanelerin yapımına karşısında çıktılar, gereksiz dediler. Fakat şu anda onlarda kent hastanelerinin ne denli önemli bir proje olduğuna kanımca yaşayarak şahitlik ettiler” diye konuştu.

Salgın sürecinin başında kendisini gelişmiş olarak niteleyen ülkelerin başka ülkelere ait maske ve tıbbi ekipmanlara el koyduklarını, huzurevlerinde, sokaklarda, hastane bahçelerinde insanları nasıl ölüme terk ettiklerini ibretle izlediklerine değinen Masatlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız ise bu dönemde ‘İnsanı yaşat ama devlet yaşasın’ anlayışıyla bir seferberlik başlattı. Yaşlılarımızı gözetmek namına vefa sosyal takviye ekipleri oluşturuldu. İhtiyaç duyulan maske, tulum, eldiven ve solunum cihazı gibi malzeme ve ekipmanlar hızlı şekilde yerli imkanlarla üretilmeye başlandı. Üretilen bu malzeme ve ekipmanlar sadece ülkemizde kullanılmamış, devletimiz kendisinden destek istek eden 150’den artı ülkeye de bu malzemeleri ulaştırarak milyonlarca insana umut olmuştur. Bu zaman kapsamında hekimlerimizden hemşirelerimize, sağlık memurlarımızdan tezgâhtar sağlık personeline değin afiyet teşkilatının her çalışanı büyük bir fedakarlıkla, canla başla çaba ettiler. Maalesef bu mücadele sırasında kaybettiğimiz canlarımızda oldu. sırası gelmişken ilimizde ve ülkemizin dört bir yanında salgın sürecinde hayatını kaybeden afiyet çalışanlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, ailelerine ise baş sağlığı diliyorum. Onların gösterdiği bu yiğitlik ve fedakarlık hiçbir vakit unutulmayacak, aziz hatıraları kalplerimizde yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ile Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin’in de yer aldığı programda İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz hastane projesine ilişkin ayrıntılı bilgiler verdi. Programın sonunda sağlık durumu filosuna katılan 4 adet tam donanımlı ambulans dualarla hizmete başladı.

Son dakika haberi... Amasya'ya 600 yataklı hastane yatırım programında
Son dakika haberi... Amasya'ya 600 yataklı hastane yatırım programında
Son dakika haberi... Amasya'ya 600 yataklı hastane yatırım programında
Son dakika haberi... Amasya'ya 600 yataklı hastane yatırım programındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir