Son dakika haber | Çorum’da 5 kişinin KYK yurdundaki Kovid-19 karantinası sürüyor

Çorum’da, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele dahilinde 5 kişinin Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda karantinasının sürdüğü bildirildi.

Vali Mustafa Çiftlik Sahibi, yaptığı yazılı açıklamada, temaslı ya da Kovid-19 deneme sonucu pozitif olduğu için evlerinde karantinada kalmaları gereken şahısların yoklama edildiğini aktardı.

Çiftlik Sahibi, bu kurallara aykırı davrananların KYK yurtlarında karantinaya alındığını, laf konusu kişilerden jurnal masraflarının tahsil edildiğini vurguladı.

Bu kişiler hakkında 3 bin 150 lira yönetimsel para cezası uygulanıp suç duyurusunda bulunulduğunu anlatan Çiftçi, şunları kaydetti:

“Geçen hafta 28 birey, karantina kuralını ihlal ettiği tespit edilerek KYK yurdunda karantinaya alınmıştı. Yurtta karantina süreci sürekli 5 kişi bulunmaktadır. Semt kontrol ekiplerince 11 bin 567 iş yeri ve kişi gerek ihbar gerekse resen denetlenmiş, gerekli uyarılar yapılmış ve izolasyon kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle 15 zabıt İl Hıfzıssıhha Kuruluna gönderilmiştir. Hem maske, temizlik ve uzaklık kurallarını ihlal eden 108 iş yeri ve kişiler için birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir