Son dakika haber! Bakan Pakdemirli’den Baraj müjdesi

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde tarım alanlarının sulanması namına bölge halkının talep ettiği Şilan Barajı için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatı ile çalışmalara başlangıç verildi.

Geçtiğimiz günlerde Battalgazi ilçesine tabi çok sayıda muhtar Ankara’da, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Pakdemirli’den Şilan Barajının yapılacağı müjdesini bölge alan muhtarları bugün bahse konu su kaynağının da izah etme yaparak Bakan Pakdemirli’ye teşekkür ettiler. Takriben 30 muhtara namına konuşan Mehmet Nuri Bölge, Battalgazi ilçesindeki tarımsal alanların sulama problemini çözme adına Bakan Pakdemirli’ye ilettikleri taleplerin olumlu karşılandığını söyleyerek, devam eden projeler ile ilgili de istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Yaygın, Yenice ve Beypınar göletlerinin yanı sıra Şilan Barajı projesi hakkında Bakan Pakdemirli’ye detaylı bilgiler aktardıklarını açıklayan Bölge, projenin bununla beraber Malatya’nın da içme suyuna alternatif kaynak olacağını dile getirdi.

Şuan Battalgazi’de sulandırma sorunu yaşandığını ve Şilan Barajı’nın hayata geçirilmesi ile bu sorunun büyük ölçüde tamamlanacağını kaydeden Alan, “Sayın Bakanımız Şilan Barajı konusunda anında zorunlu yerlere açıklamalar vererek biran önce hayata geçirilmesini istedi. Kendilerine alan halkımız namına teşekkür ediyoruz. Hem bizlere desteklerini esirgemeyen ve defalarca yanımızda olarak sorunlarımızın çözümünde büyük katkı maddesi sunan AK Parti Malatya ve Battalgazi teşkilatına, Milletvekillerimize, Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada DSİ Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde, şilan deresi üzerinde ölçüm ve değerleme çalışmalarına başladılar. – MALATYA

Son dakika haber! Bakan Pakdemirli'den Baraj müjdesi
Son dakika haber! Bakan Pakdemirli'den Baraj müjdesi
Son dakika haber! Bakan Pakdemirli'den Baraj müjdesi
Son dakika haber! Bakan Pakdemirli'den Baraj müjdesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir