Son dakika… Esenyurt’ta polis ve muhtarlar aile ziyaretleri zarfında bilgilendirme çalışmasını sürdürüyor

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, Esenyurt’taki muhtarlıklar koordinesinde bilgilendirme nedeniyle aileleri ziyaret ediyor.

İlçede şu başlıca değin 340 aileden 1822 kişiye ulaşan ekipler, ailelerin sorularını cevaplarken onlara manâlı bilgiler veriyor.

Esenyurt Akevler Mahallesi Muhtarı Süheyla Karademir’in yer aldığı ziyaretlerde, çocuk ve gençlerin kötü alışkanlıklar edinmemesi için aileleri bilgilendirme çalışması yapılıyor.

Karademir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne’de doğduğunu ve 30 yıldır Esenyurt’ta ikamet ettiğini söyledi.

İki dönemdir büyük bir aşkla muhtarlık yaptığını dile getiren Karademir, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Ofis Amirliği’nde alanında bilirkişi, eğitim alan polis arkadaşlarımızla birlikte mahallemizdeki vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz.” dedi.

Ailelerin çocuklarını yetiştirmede daha artı data sahibi olması için çalıştıklarını kaydeden Karademir, ailelerin her türlü sorularını cevaplandırdıklarını açıklama eti.

Karademir, çocukları birçok kötü alışkanlıklara teslim etmemek için ailelere bilinçlendirme çalışması yaptıklarına dikkati çekerek, “Hakiki sevgi ve ilginin çocuklarımızı her türlü kötülükten alıkoyacağını düşünüyoruz. Eğitimli ve bilinçli anne ve baba olursak çocuklarımızı, geleceğimizi daha güzel görebileceğimize inanıyoruz. ” diye konuştu.

Ziyaretlerinin ne derece hoş ve içten olduğunu evlerdeki ilgiden ayrım ettiklerinin altını çizen Karademir, şunları söyledi:

“Alanında uzman arkadaşlarımız, ailelerimizin sorduğu her soruya cevap vererek, onlara ne yapmaları ve nasıl davranmaları konusunda veri veriyor. Çocuklarına o şekilde davranarak, iletişim kurmalarıyla ilgili bildiklerini aktarıyorlar. Vatandaşlarımız da bundan çok hoşnut. acilen biz de takım arkadaşlarımızla semt sakinlerimize gidip bilgilendirme yapıyoruz. Mahalle muhtarlığı öncülüğünde her gün takriben 5 ailemizi ziyaret edip bu bilgileri aktarmaya çalışıyoruz. Ardından arkadaşlarımız alışveriş merkezlerinin önlerinde stant kurup gençlerimizle broşürler veya diyaloglarla bir araya gelip soru işaretlerini gidermeye çalışıyor.”

Aile ziyaretlerinin yalnızca Esenyurt’taki semt muhtarlıklarının öncülüğündeki bir alıştırma olduğunu gösteren Karademir, Esenyurt’un nüfus olarak çok kalabalık olduğunu söyledi.

Karademir, emniyet görevlilerin bu konulara eğilmesi ve hassasiyet göstermesinin mutlu ettiğini açıklama ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Semt sakinlerinden Sıdıka Bal ise 10 yıldır Esenyurt’ta yaşadığını belirtti. Bal, ilçedeki aile ziyaretlerinin hoş bir çalışma olduğuna değinerek, “Bu konuda çalışmalar yürütmeleri ve bizi bilgilendirmeleri fiilen fazla hoş. Güvenlik mensuplarımıza da burada olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Umarım herkese bu bilgiler ulaşır ve bilgilendirme konusunda da istedikleri başarıyı yakalayabilirler.” değerlendirmesini yaptı.

Ailelere yeterli bilgilendirme yapıldığında çocukların yaşayabileceği problemlerin önüne geçebileceğini dile getiren Bal, zorunlu yönlendirmelerle beraber uygulamanın başarı olacağını düşündüğünü bildirdi.

“Bizim onlara ne değin çok ihtiyacımız olduğunu baştan hatırlattılar”

Mahalle sakinlerinden Sibel Timuçin ise 20 yıldır ilçede oturduğunu söyledi.

Ailelerin bilgilendirilmeye ihtiyacı olduğunu bildiren Timuçin, görevlilerin bilgilerini kendileriyle paylaştıklarını kaydetti.

Timuçin, ziyaretten nedeniyle ekibe ve yetkililere teşekkür ederek, “Bizim onlara ne dek çok ihtiyacımız olduğunu tekrar hatırlattılar.” biçiminde konuştu.

Esenyurt'ta polis ve muhtarlar aile ziyaretleri kapsamında bilgilendirme çalışmasını sürdürüyor
Esenyurt'ta polis ve muhtarlar aile ziyaretleri kapsamında bilgilendirme çalışmasını sürdürüyor
Esenyurt'ta polis ve muhtarlar aile ziyaretleri kapsamında bilgilendirme çalışmasını sürdürüyor
Esenyurt'ta polis ve muhtarlar aile ziyaretleri kapsamında bilgilendirme çalışmasını sürdürüyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir