Son dakika: Başkan Altay: “Bu sene 28 ilçeye 700 milyonluk yatırım yapacağız”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi Youtube kanalında Konyalılar’ın evlerine konuk oldu. Canlı yayında keza gündemi değerlendiren ayrıca de vatandaşların sorularını cevaplayan Başkan Altay, “Konya’ya daha pozitif hizmet yapabilmek için gece gündüz çaba ediyoruz. Bunu Konyalıların desteğiyle yapıyoruz. Bize gösterdiğiniz sevgiye, muhabbete teşekkür ediyorum. Bu şehre hizmet vermek bizim için itibar ve onurdur” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi Youtube kanalında iftar sonrası Konyalılarla buluştu. Canlı yayında vatandaşların sorularını cevaplayarak gündemi değerlendiren Başkan Uğur İbrahim Altay, Ramazan’da aç ve açıkta kimse kalmasın diye başta sosyal yardımlar edinmek üzere her türlü çalışmayı yürüttüklerini belirterek, desteklerinden nedeniyle Konyalılara teşekkür etti.

“İnsanlarımıza desteklemek için araştırmalar yürütüyoruz”

Ramazan ayında ikinci büyük yardım paketini de açıkladıklarını andıran Başkan Altay, “Konya’da ihtiyacı olanlara dağıtılmak için 50 milyon liralık bir kaynak büyükşehir belediyemiz tarafından kullanılıyor. Şu an itibariyle 12 bin esnafımıza biner liralık sosyal yardım kartlarımız ulaştırmaya başladık, merkezin haricen. Merkezde de inşallah önümüzdeki hafta ulaştırmayı istek ediyoruz. Hem merkezin dışındaki 28 ilçemizde 6 binin üzerindeki vatandaşımıza 500 liralık sosyal kartlarını hesaplarına yükledik. Arkadaşlarımız onun dağıtımlarını gerçekleştiriyor. 10 bin ailemize 12 ay baştan başa sosyal destekte bulunuyoruz. Onlar için kartlarına 3 milyon liralık yüklemeleri gerçekleştirdik. Hem, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden ‘sıkıntıdayım, ihtiyacım var, yardım almak istiyorum’ diyen insanlarımıza da destek olmak için de çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğer ‘ihtiyacım var, sıkıntıdayım’ diyorsanız Konya Büyükşehir Belediyemizin internet sitesinde bir formumuz var, onu doldurursanız inşallah bayram önünden başlayarak sizlere de sosyal desteklerimizi ulaştırmayı istek ediyoruz” dedi.

Hafta sonu olmasına rağmen Konya’nın sokaklarında çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Uğur İbrahim Altay, “Konya’ya hizmet vermek bize nasip olduğu için ne dek dua etsek azdır. Her gittiğimiz adreste Konyalı bir sivil toplum kuruluşuyla karşılaştık. Onlar da yardımlarını Konyalılara ulaştırıyor. Bu güzel şehir Konya’nın her yöresinde, her ilçesinde insanlarımız her zaman birlikte acayip gurebanın kapısını çalıyorlar. Allah onlardan razı olsun, sayılarını artırsın” şeklinde konuştu.

“Bu sene 700 milyon lira üzerinde yatırım gerçekleştireceğiz”

Ramazan’da ilçe ziyaretlerini tamamladıklarını da açıklayan Başkan Altay, “Merkezin dışındaki 28 ilçemize ziyaretlerimizi bitirdik. Böylece 2021 yılında yapacağımız işleri ilçe belediyelerimizle paylaşma fırsatımız oldu. Bu sene inşallah 700 milyon liranın üstünde bir yatırımı 28 ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım programlarımızı yaparken ilçe belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla ve muhtarlarımızla istişare ettik. İnşallah verdiğimiz sözleri yetişmek için çalışıyoruz. Konya’da 42 bin kilometrekarelik bir alanda dünyanın en büyük belediyecilik teşkilatı olarak sizlere hizmet ediyoruz. Bu sene merkezin dışındaki mahallelerde 100 bin metrekare parke yapıyoruz. İlk uygulamayı da geçtiğimiz gün Ereğli ziyaretimizde Belkaya Mahallesinden başladık. İnşallah parça parça yaparak geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu dönem Konya için kayda değer fırsatlardan birisinin de Konya’nın kabinedeki temsili olduğunu belirten Altay, “Konya kabinede fazla zinde bir temsille bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla birlikte Konya’da çok önemli projeler yürütüyoruz. TOKİ ile çok manâlı projeler yürütüyoruz. Konya merkezde yer alan Insanlar Bahçesi’nin inşaatı çok hızlı gidiyor. İnşallah bu yıl sonunda kullanıma açılacak. aynı zamanda bakanımızın Konya’ya manâlı katkılarından birisi de Konya’daki sosyal ev açığını ayrıca merkezde ayrıca de merkez dışındaki ilçelerimizde kapatmak için TOKİ fazla manâlı incelemeler yürütüyor. TOKİ başkanımıza buradan teşekkür ediyoruz” dedi.

“En kısa sürede hediyeleri ulaştıracağız”

İlk kez oruç tutan çocuklara armağan kampanyasına başvuruda bulunanlara teşekkür eden Altay, “İlk orucunu tutan 7-10 yaş arası çocuklarımız için başlattığımız 42 bin hediye için fazla yoğun bir katılım sağladınız. İlk 2 dakika 10 bin tescil oldu. 30. dakikaya geldiğimizde 30 bin kişi kayıt olmuştu. 3 saat içinde de kayıtlarımızın tamamı doldu. İnşallah, Ramazan’ın ilk orucunu tutan çocuklarımızın en kısa sürede hediyelerini ulaştırmak çaba sarf ediyoruz” biçiminde konuştu.

“Desteklerinizden nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum”

Konya’ya daha artı hizmet yapabilmek için gece gündüz gayret ettiklerini de sözlerine ekleyen Altay, “Bunu Konyalıların desteğiyle yapıyoruz. Bize gösterdiğiniz sevgiye, muhabbete teşekkür ediyorum. Bu şehre hizmet etmek bizim için haysiyet ve onurdur. Bu asalet ve onuru hem bizler, ayrıca ailelerimiz ömür boyu yaşayacağız ve taşıyacağız. Konya sadece Türkiye’nin yok dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olacak. Desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. – KONYA

Son dakika: Başkan Altay: Bu yıl 28 ilçeye 700 milyonluk yatırım yapacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir