Seyhan’da cadde hayvanlarının beslenmesi için takım kuruldu

Adana’nın Seyhan İlçe Belediyesi bünyesinde yeni herif koronavirüs (Kovid-19) kapsamında uygulanan bütün kapanma kararı nedeniyle cadde hayvanlarının beslenmesi için ekip oluşturuldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya kadar, kararın arkasından hiçbir sokak canlısının aç ve susuz kalmaması için Sağlık Durumu İşleri Müdürlüğü bünyesinde sokak hayvanlarını besleme ekibi kuruldu.

Ekip, anlaşma yapılan 4 fabrikadan temin edilen yemek artığı, tavuk kırıntısı ve mamalarla kedi ve köpeklere, kırık darı ve buğdaylarla da kuşlara karşın besleme çalışması yapacak.

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, bu dönemde cadde canlılarının da aç ve susuz kalmaması için çalıştıklarını belirtti.

Cadde canlılarının hayvanseverlerin katkısıyla belirlenen 84 noktada beslendiğini ifade eden Akay, şunları kaydetti:

“Cadde canlıları da bize itimat. Hayvansever Seyhanlı hemşehrilerimizin içi gizli olsun. Hiçbir sokak canlısının aç ve susamış kalmaması için ekiplerimiz düzenli olarak cadde canlılarının doğal yaşam alanlarında besleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Besleme çalışmamıza yardım veren fabrika ve işletmelere de teşekkür ediyoruz.”

Akay, havaların ısınmaya başladığına dikkati çekerek sokakta yaşayan hayvanların susama çekmemeleri için besleme noktalarına ahenkli olarak içme suyu bırakıldığını belirtti, vatandaşların da evlerinin önüne bir kap mama ve bir kap su bırakmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir