Sevgilisiyle kırmızı halıya çıktı lakin yorumlar kızdırdı: İçimi karartttınız

O YORUMLARA DAYANAMADI

Fakat bunun arkasından gelen ve her ikisinin de yaşlarıyla ilgili yapılan yorumlara dayanmadı ve sosyal medya hesabından uzun bir yazı paylaştı. Yazının sonunda da yaş konusundaki bu ayrımcılığa karşı çıktı.

SÖYLENTİLERİ DOĞRULADILAR

Moda dünyasının bir dönemine damgasını vuran Çek asıllı model Paulina Porizkova, ödülül yapımcı Aaron Sorkin ile yeni bir ilişkiye başladı. 55 yaşındaki Porizkova ile 59 yaşındaki meşhur yapımcı Sorkin, başta 93’üncü Oscar töreninde birlikte kırmızı halıya çıktı. Bu Nedenle bir süredir ilişki yaşadıkları hakkındaki söylentileri de doğrulamış oldu. Kırmızı halıda yeni sevgilisiyle gayet mutlu görünen Porizkova’nın, ertesi gün, bazı internet sitelerinde gördüğü haberler yüzünden canı sıkıldı.

“YAŞ UYUMU” İFADESİ RAHATSIZ ETTİ

Paulina Porizkova’nın; Instagram hesabında da paylaştığı bir takım haber başlıklarında çiftin yaşları ön plana çıkarılmıştı. Bu başlıklarda Porizkova ile Sorkin’in “yaşlarındaki armoni” yaş uygunlukları ön plana çıkarılmıştı. Söz konusu bu başlıklarda “Paulina Porizkova ve Aaron Sorkin, ‘yaş uyumu olan’ aşklarını öncelikle kırmızı halıda gözler önüne serdikleri belirtiliyordu.

‘İÇ KARARTICI’

İşte bu konudaki vurgulama Porizkova’yı sinirlendirdi ve Instagram hesabında uzun bir yazı kaleme aldı. Porizkova, bu randevusunun yansımalarının kendini için fazla çarpıcı olduğunu belirtti. Özel hayatında, ilerleyen yaşına rağmen kendisini albenili bulan bazı erkeklerle çıktığını anlatan Porizkova, bunlardan bazılarının kendisinden 10 yaş büyük olabildiğini de ekledi. Porizkova, medyanın kendisinin ve sevgilisinin yaşlarıyla ilgili olarak yaptığı “yerinde” yorumunun kendisi için iç karartıcı olduğunu da yazdı. Porizkova’nın sevgilisi Sorkin, The Trial of the Chicago 7 ile eşsiz senaryo dalında Oscar adayıydı fakat geceden eli abes ayrıldı.

ROMANTİK AKŞAM YEMEĞİ

Paulina Porizkova ile Aaron Sorkin, önceki gün de California’da el ele objektiflere takıldı. Bu sene en iyi orijinal akıcılık dalında Oscar adayı olan lakin ödülü kaptıran Sorkin akşam yemeği için buluştu. El ele yürüyen çift, bir ara da birbirlerini öpücüklere boğdu. Çiftin birkaç aydır görüştüğü belirtildi.

ZOR ZAMANLAR YAŞADI

Instagram hesabından çoğu kez filtresiz pozlarını ya da özel hayatından görüntüleri paylaşan Porizkova, son üç yıldır baskı zamanlar geçirdi. Bir ara ekonomik zorluklar yaşadığını da saklamayan Porizkova, evini de değiştirdi. Araları kötü olmasına rağmen hastalığı esnasında baktığı eski eşi Rick Ocasek’in ölümünden sonra yaşadıklarını da açık yüreklilikle takipçileriyle paylaştı.

KOCASININ ÖLÜMÜNDEN SONRASIYLA İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU

1980 ve 90’larda moda dünyasına damgasını vuran Paulina Porizkova, geçtiğimiz aylarda hayatının en engebeli dönemlerinden biriyle ilgili olarak öncelikle konuştu. 55 yaşındaki Porizkova, ayrılık kararı vermelerine karşın resmen boşanmadığı kocası Ric Ocasek’in ölümünden daha sonra, mirasından yoksun bırakıldığını öğrendiğini ve züğürt kaldığını anlattı. Porizkova, gıda almaları için arkadaşlarından takviye dilemek zorunda kaldığını anlattı.

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ YAPMADILAR VE  KOCASI MİRASINDAN ÇIKARMIŞ

USB Global Wealth Management’ın başkanı Paula Polita ile bir söyleşi yapan Paulina Porizkova, 1989’da Ocasek ile dünyaevine girerken evlilik sözleşmesi yapmadığı için öncelikle o dönemde pişmanlık duyduğunu da sözlerine ekledi. Porizkova ile yollarını ayırma kararı alan fakat benzer evde yaşamayı ve kağıt üstünde evli kalmayı sürdüren Ric Ocasek, 2019 yılının eylül ayında hayata veda etti. Onun ölümünden sonra da Porizkova, kocasının vasiyetinden çıkarıldığını öğrendi. Bu olayın gerisinde da kendisi için mali açıdan engebeli bir süreç başladığını anlattı Paulina Porizkova. “O dönemde iki tane ev kredim vardı ancak ödemem muhtemel değildi” diye konuştu. Evleri satışa çıkardığını anlatan ünlü model “Lakin satılıncaya kadar, yaşamımı sürdürecek param yoktu” diye devam etti. Meşhur model, o sırada gıda alacak bedensel imkanı bile olmadığını, bu konuda arkadaşlarının kendisine takviye olduğunu sözlerine ekledi.

‘ONUN İŞİ GERÇEKTİ, BENİMKİ HOBİ’

Çek asıllı model Paulina Porizkova ile The Cars grubunun solisti Ric Ocasek, 1984 yılında tanıştılar. O sırada Porizkova 19 yaşındaydı. Beş sene sonradan da çift evlendi. O dönemde de Paulina Porizkova 24, Ric Ocasek ise 45 yaşındaydı.  Porizkova’nın anlattığına tarafından o dönemde evlilik sözleşmesi gündeme gelmiş lakin Osacek bunu “kötüye alamet” olarak nitelendirmişti. Porizkova bu konudaki konuşmalarını yaptığı anları “Onun sözünün, Tanrı sözü gibi olduğuna dair bir inancım vardı o dönemde” diye anlattı. Paulina Porizkova; mesleğinin en aydınlık dönemlerinde yılda 6 milyon dolar kazandı ama evi geçindirme rolünün onda olmadığını da belirtti. Ric Ocasek ile aralarındaki para ilişkisini de “Benim param reel para değildi, bir nesil hobi parasıydı. Reel para ise onun kazandığıydı” sözleriyle tanımladı Porizkova.

KİRAYA ÇIKTI

Ünlü model, geçtiğimiz eylül ayında 30 yıldan artı zamandır yaşadıkları evi 10 milyon dolara sattı. New York’ta bir dairesi olan Porizkova, Manhattan’da daha küçük bir eve kiraya çıktı. Paulina Porizkova bu yaşadıklarını da şu sözlerle değerlendirdi: “Bana olanlar önlenebilir şeylerdi. ve bunlar fena kadere emrindeki değil, iyice benim aptallığımdı” dedi ve bunlar için kendisinden diğer kimseyi suçlamadığını da sözlerine ekledi. Paulina Porizkova ile Ric Ocasek’in evliliklerinden 27 yaşında Jonathan ve 22 yaşında Oliver adında iki tane erkek çocukları bulunuyor.

ÇEK MODELİN HAYATI DA FİLM GİBİ

1965 yılında o dönemdeki adı Çekoslavakya olan Çekya’da dünyaya gelen Paulina Porizkova, hemen şimdi 3 yaşındayken anne ve babası, ülkeden kaçıp İsveç’e gitti. Paulina Porizkova’yı ise büyükannesine bıraktılar. O dönemde bir demir perde ülkesi olan Çekoslavakya hükümeti, Porizkova’nın anne ve babasının onu almasına izin vermedi. Bu koşul, o dönemin İsveç basınında uzun zaman manşetlerde kaldı.

ANNESİ KONUT HAPSİNE ALINDI

Daha daha sonra annesi Anna çocuklarını elde etmek için ülkeye döndü. O sırada gebe olan Anna Porizkova, konut hahsine alındı. Uluslararası zorlama sonucu ailenin ülkeden çıkmasına müsade verildi. Bunun üzerine Porizkova ve annesi İsveç’e gitti. Lakin orada da babası onları terk etti.

ARKADAŞI FOTOĞRAFINI AJANSA GÖNDERDİ

Paulina Porizkova fazla gençken bir makyöz olan arkadaşı onun ve birkaç arkadaşının fotoğraflarını çekip Paris’te bir modellik ajansına yolladı. Bu sayede Porizkova’nın da hayatı değişti. 1980’lerin birincil yarısında Porizkova kısa sürede kendini moda dünyasına kabul ettirdi. Hatta Orta Avrupa’dan çıkıp bu alanda ad yapan ilk model olarak da tarihe geçti.

İKİ KİTAP YAZDI

Uzun yıllar mesleğini sürdüren Paulina Porizkova, moda ve TV çalışmalarının yanı sıra 1992 yılında bir çocuk kitabı yazdı. 2007 yılında da A Model Summer adlı romanı yayınlandı.

ESKİ EŞİ ÜÇ YIL ÖNCE ÖLDÜ

1984’te The Cars grubunun Drive adlı video klibinde rol alan Paulina Porizkova, grubun solisti Ric Ocasek ile aşk yaşamaya başladı. Çift, iki sene daha sonra evlendi. İki çocukları dünyaya gelen Porizkova ve Ocasek, 2019 yılında ayrıldıklarını açıkladılar. Fakat eski eşinin geçirdiği ameliyatın arkasında Porizkova onun bakımını üstlendi. Ocasek, bir gece uykusunda öldü, onun cansız bedenini bulan ise Paulina Porizkova oldu. Çiftin iki tane oğlu oldu.

FİLTRESİZ POZLAR

2016 yılında Instagram’a katıldı. sosyal medya paylaşımları da alaka çekiyor eski modelin. sıkça yüzünün makyajsız ve filtresiz fotoğraflarını paylaşan Porizkova, bu anlamda da bedensel pozitivizmin temsilcilerinden biri sayılıyor.

Sevgilisiyle kırmızı halıya çıktı ama yorumlar kızdırdı: İçimi karartttınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir