Sancı Valisi Varol, çocuklar için masal okudu

AĞRI Valisi Osman Varol, 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ‘Anadolu Masalları’ projesi’ dahilinde çocuklar için Tembelhane masalını okudu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hoca Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü ile UNESCO Türk Milli Komisyonu işbirliğinde, çocukları Anadolu kültürünü yansıtan masallarla buluşturmak, çocukları kendi kültürel kodlarımızı içeren, onlara öbür evrenlerin kapısını aralayan ve düş güçlerini geliştiren Anadolu masalları ile tanıtmak nedeniyle hayata geçilen ‘Anadolu Masalları’ projesi dahilinde 140 masal öğretmeni il genelinde 8 bin çocuğa masal okudu.

Proje kapsamında Vali Osman Varol, 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, beraberindeki öğretmenleri dün makamında kabul etti. Proje hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Tekin’den veri bölge Vali Varol yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığımızın yürütmekte olduğu ‘Anadolu Masalları Projesi’ zarfında ilimizde 140 değin öğretmenimiz bu projeyi zinde bir biçimde uyguluyorlar. Bu anlamda bizden de çocuklarımıza bir masal okuyarak katkıda bulunmamızı istediler. Bizde bunu memnuniyetle kabul ettik. Birazdan bende bir masal okuyarak bu projeye katkıda bulunmuş olacağım. Ayrıca biz Ağrı’mıza özel olarak Ağrı Dağı Masalları adında ilimizin sözlü kültürünü yaşatacak, gelecek kuşaklara aktaracak ve sırası gelmişken bununla birlikte ilimizin tanıtımına da katkıda bulunacak bir projede yürütmekteyiz. Her iki projede de gayret belirten herkesin, bakanlık yetkililerimizin, ilimizdeki eğitim camiamızın kıymetli mensuplarının hepsine emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasının gerisinde çocuklar için Tembelhane masalını okuyan Varol, sevgi dolu yürekleri ve güler yüzlü yüzleriyle bayramlara kasıt katan çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı. İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, “23 Nisan Haftasında çocuklarımız için masal okuyarak projemize yardım olan Sayın Valimiz Dr. Osman Varol’a fazla teşekkür ediyoruz” dedi.

Ağrı Valisi Varol, çocuklar için masal okudu
Ağrı Valisi Varol, çocuklar için masal okudu
Ağrı Valisi Varol, çocuklar için masal okudu
Ağrı Valisi Varol, çocuklar için masal okudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir