– Peki, solucan olsam. yine de beni sever… – Uyu bundan böyle!

Çiftler aralarında yaşanan minik atışmalar ilişkinin tuzu biberi. Uykuları kaçıran sorularla başlayan bu atışmalar kimi süre komik diyaloglar yaşanmasına sebep oluyor. Son günlerde uykuya hazırlanan bir çiftin arasında geçen absürt diyalogların resmedildiği bir çizim Twitter’da sık sık paylaşılıyor. Çiftlerden birinin başını yastığa koyduğunda aklına takılan  “Benim burnum hoş di mi, yaptırmaya gerek değil di mi”, “İçimden konuşunca beni duyabiliyor musun”,  “Ben iyi ama doğmuşum di mi, fazla üzülürdün, doğmasaydım” gibi sorulara yandaki yastıktan gelen cevap tek ve hep aynı: “Uyu bundan böyle!” Anonim bir çizimle başlayan bu akıntı ismini bu cevaptan alıyor. Aslında en eğlenceli tarafı şablon halinde paylaşılan sabit çizimi değil, Twitter kullanıcılarının bu resmin üstüne kendi ilişki deneyimlerinden ilham alarak yazdıkları komik diyaloglar.

GÜLDÜREN DİYALOGLAR

Instagram’da @pastelsezer hesabında 175 bin takipçisi olan Sezer Oğuz, Adana’da fotoğraf öğretmenliği öğrencisi. Bu akımın en popüler profillerinden biri onunki. İlişkileri konu bölge böyle bir hesap açmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlatıyor: “Bu diyalogların Twitter’da insanları çok güldürdüğünü gördüm. Denemeler yapıp çevremle paylaştım. Aldığım güzel yanıtlar ve bu tarzda bir Instagram hesabının olmaması benim bu boşluğu doldurmama sebep oldu.”

Oğuz, bu paylaşımlarda kendi ilişkisinden ve çevresinden ilham almış. Paylaşımlarla ilgili “Eşim bu sayfayı benim sanıyor” diyen de çıkmış, “Hesaba girince evlenesim geliyor” diye yorum yazar da…

DAHA ROMANTİĞİ VAR

Twitter’dan Instagram’a sıçrayan bu akım için Sezer Oğuz “Çiftler kendi hayatlarından kesitleri sosyal medyada görmeyi ve birbiriyle paylaşmayı seviyor. bununla birlikte derhal bir ilişkisi olmayanlar da bu çizimleri tatlı buluyor. Bekarların birçoğu kendileri için hayattan böyle şirin bir ilişki diliyor” diyor.

Aynı konseptin bir diğer paylaşımcısı da yine Instagram’da 51 bin takipçisi olan @uyurmusunartik isimli hesap. @pastelsezer’den bambaşka olarak buradaki çift azıcık daha romantik olabiliyor.

“- Günaydın, kahvaltıyı hazırlayıp yatağıma getireceğin günler ne zaman gelir?

Gözümü açmadım daha bebeğim.”

ya da

“- Benim adım neydi, seni seviyorum muydu, bi söylesene bakiyim anımsayacak mıyım?”

Fiilen bu çizimlere dijital kartpostal demek yanlış olmaz. Birçok çift çizimlerin altına birbirini etiketliyor. İlişkilerine yerinde bulduklarını birbirlerine yolluyorlar.

‘Uyu bundan böyle’ çılgınlığı artık o kadar bir hal almış oysa; Instagram hesabı reklam alabiliyor, ‘Uyu artık’ çizimleriyle tasarlanmış kupaların satışı yapılıyor.

- Peki, solucan olsam. Yine de beni sever... - Uyu artık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir