(Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: “Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig’e çıksın isterim”

– (Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: “Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig’e çıksın isterim”

Giresunspor’un efsane futbolcusu Erol Pamuk:

“Eren kaptanımız inşallah yeni stadımızda kupayı kaldırır”

İSTANBUL – GZT Giresunspor’un efsane kaptanlarından eski futbolcu Erol Pamuk, Giresunspor’dan daha sonra Adana Demirspor’da da kaptanlık yaptığını hatırlatarak, “Giresunspor ve Adana Demirspor’un el ele, kol kola Süper Lig’e çıkmasını isterim” dedi.

GZT Giresunspor’un efsane futbolcularından Erol Pamuk, İhlas Haber Ajansı’na GZT Giresunspor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Futbola Giresun’da acemi olarak Şafakspor’da başladığını belirten Erol Pamuk, “4 yıl Şafakspor’da oynadıktan sonra 1967 senesinde Giresunspor kuruldu ben de seçöelere katılıp Giresunspor’a katıldım. İlk maçıyla beraber ilk 11’inde oynadım. Bu taa fakat 1971 senesinde kazanan olana değin. O seneye kadar Giresunspor’un içinde bulundum kaptanlığını yaptım. Emeğim geçmiştir. Giresunspor’u iyi bir yere getirdik. Sonrasında kader bizi Güneye attı. Adana Demirspor’a gittim. 4 sene de orada dolu batmış günler geçirdim. O günler fazla güzeldi. 1973 senesinde Adana Demirspor’a gittim. 1977 senesinde 30 yaşımda futbolu bıraktım. Bırakmasam da iyiydi belki ama bıraktım. Sonradan da ticarete atıldım. Şu Anda futbolu seyrediyoruz, takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig’e çıksın isterim”

Daha önce Giresunspor’un yanı sıra Adana Demirspor’da da kaptanlık yapmış olan Erol Pamuk, yarın TFF 1. Lig’in 31. haftasında oynanacak Adana Demirspor – Giresunpor müsabakası ile ilgili, “Hem Giresunspor hem Adana Demirspor için kritik bir maç şampiyon zirveye azıcık daha yaklaşacaktır. Hele hele Giresunspor kazandığı takdirde yaklaşık olarak işi bitirmiş olacaktır. Ilk Önce Giresunspor derim. Giresunspor’un çıkmasını isterim. Ondan daha sonra Demirspor’u isterim. Araya hiçbir takımı sokmak istemem. İsterim ki Giresunspor, Adana Demirspor el ele, kol kola çıksınlar. Bu benim kendi görüşümdür ama 4 maç kaldı. Hata yapanın telafisi olmayan maçlar bunlar. Ben Giresunspor’u şanslı görüyorum. Ardından Samsunspor ile Adana Demirspor aralarında tartışma olacaktır. Nihayetinde play-off’tan çıkamayan takımın da çıkma şansı da yüksektir. Giresunspor’un 5 yıl kaptanlığını yaptım, Demirspor’un 3 yıl kaptanlığını yaptım. Demirspor Güneyin iyi takımlarından, köklü takımlarından. Türk futboluna çok emeği geçmiş futbolcular yetiştirmiş bir kulüp” değerlendirmesini yaptı.

“Eren kaptanımız inşallah yeni stadımızda kupayı kaldırır”

Kendi futbolculuğu döneminde birçok şeyin değiştiğine şive yapan Pamuk, “O zamanki mücadelede tanıdık olmayan yoktu takımda. Diğer takımlarda da yoktu. 1. Lig’de 5 tanıdık olmayan oynuyor. Süper Lig’i katmayalım. Bizim arkadaşlarımız daima civardandı. Tekirdağ’dan vardı, Ankara’dan vardı. Birçok yerden futbolcu arkadaşlarımız geliyordu. mükemmel bir nesil yakalamıştık. Takımımız bizim iyiydi. Hak ettiğimiz şekilde 1971 senesi 30 mayısında hemen kapanan o güzelim stadımızda kupayı kaldırdım. İnşallah bu sene de yeni stadımızda Eren kaptanımız kupayı kaldırır. Tüm isteğim budur. Giresunspor’u Süper Lig’de bakmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu zamanda altyapıya ağırlık belirlemek lazım”

Yeşil-beyazlı takımın altyapıya yük vermesi gerektiğinin altını çizerek, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Giresunspor’un ekonomik durumu mali bütçesi transferler karşısında geri kaldı. Giresun’un idarecileri, taraftarı maddesel olarak bir yardımda bulunamadılar. Takım kurmakta güçlük çekti. Bir daha alçak kümeden bir üstteki kümeye hangi lig olursa olsun çıkmak basit yok. Zamanımızda bizimle beraber oynayan Orduspor, Zonguldakspor meydanda yok. Buna aynı saymayla bitmez bir sürü takım hemen daha alçak liglerde oynuyorlar lakin Giresunspor buraya kadar cefakar taraftarıyla beraber kendini bırakmadı. Daha Alçak kümelere düştü, çıktı. Bunun peşini bırakmadılar ve bu zamana kadar geldiler. Buradan da çıkarlar. Giresunspor ve Giresun gibi vilayetler asansör ekip olur. Bir daha alçak kümeye düşer. 2-3 sezon orda oynar iyi bir jenerasyon yakalar tekrar çıkar. Bu zaman kapsamında yapılacak tek şey var. Altyapıya çok tartma atamak gerekli. Acilen altyapıdan çıkan 1-2 arkadaşımız var. O arkadaşlarımız takıma katılıyor. Daha Sonra giriyor, maçı değiştiriyor. Bunlar fazla kayda değer. Giresunspor bunu yaparsa daha fazla ayakta kalır.”

(Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig'e çıksın isterim
(Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig'e çıksın isterim
(Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig'e çıksın isterim
(Özel haber) Giresunsporlu eski futbolcu Erol Pamuk: Giresunspor ve Adana Demirspor el ele, kol kola Süper Lig'e çıksın isterimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir