Osmangazi Belediyesi Türkiye’nin birincil ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor

Osmangazi Belediyesi Türkiye’nin birincil ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor

BURSA – Bursa Osmangazi Belediyesi, bir şehre ait Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor. Özellikle salgın sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan esnaf ve işletmelere can suyu olacak www.emeginkalbi.com’dan elde edilecek olan reklam gelirleri de yine gereklilik sahiplerine aktarılacak.

Bursalı esnaf, işletmeler, çiftçiler, konut hanımları, zanatkarlar ve girişimciler ücretsiz, ilk elden, komisyonsuz, reklam ve tanıtım gideri olmadan ürünlerini Bursa ve Türkiye’nin her yerine satabilecek. Osmangazi Belediyesi, 200 bini aşkın üyesi yer alan Bursa Esnaf ve Sanatkarı Odası BESOB, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası BTSO ile Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği işbirliği ile 30 gün daha sonra hayata geçireceği www.emeginkalbi.com için başvurular almaya başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, emeğin kalbinin Bursalı üreticiler, işletmeler ve tüketicileri aracısız olarak, komisyonsuz buluşturan bir e ticaret sitesi olduğunu belirterek, “Emeğin kalbi ile üretici kazanacak, tüketici kazanacak. Bursa kazanacak” dedi.

Geçen yıl Türkiye’nin en büyük çiftlik sahibi pazarı ile Bursalı çiftçilerimizi ürünlerini arabulucu ve komisyoncu olmadan Bursalılarla buluşturmalarını andıran Mustafa Dündar, bu sene da, salgın sebebiyle değişen koşullar ve şartları da göz önünde bulundurarak sosyal belediyecilik ve e-belediyeciliği bütünleştirdiklerini açıkladı. Bursalı esnaf, işletmecilere ve girişimcilere “Dükkan Sizin” diyerek seslenen Mustafa Dündar, “Emeğin kalbinde komisyon oranı değil, reklam maliyeti değil, yazılım yok, kargaşa yok, güvenlik riski değil. Lakin emek var, imalatçı var Bursa var. www.emeğinkalbi.com tıklayıp yerinizi alın. Paylaşmanın bereketini, dayanışmanın gücünü www.emeğinkalbi.com ile bir “tık” öteye taşıyalım. Üreticinin emeği, Bursa’nın değeri www.emeginkalbi.com ile Bursa kazanacak” diye konuştu.

Korona virüs sebebiyle hayatımızda çoğu alışkanlığın metamorfoz gösterdiğine uyarı çeken Başkan Dündar, “Salgın bütün halk müziği farklı bir yaşam biçimine girmek durumunda kaldı. Alışverişten sosyal yaşama kadar hayatımızda birçok şey istikamet değiştirdi. Bilhassa alışveriş noktasında e-ticaret önemli bir ivme kazandı. Artık toplumun büyük bölümü alışverişini bu yolla yapıyor. Bakkal alışverişi deha internet üzerinden yapılıyor. Ahilik kültürünün temelini yaratıcı minik esnafımızın teknolojik değişime üçgenin taban olmayan kenarı uydurması ve bu sisteme dahil olması tek başına yapabileceği bir durum değil. Onun için Osmangazi Belediyesi olarak bizler de dijital ortamdaki bu platformun daha aşağı yapısını oluşturduk. Esnafımızın bu platform üzerinden ürünlerinin satışlarını internet üzerinden yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bunu yapmamız lüzumlu ancak esnafımız ayakta kalsın” diye konuştu.

Başkan Dündar, her ölçekte esnaf, işletmeci, zanaatkar ve girişimcinin Emeğin Kalbi projesi üzerinden ürünlerini pazarlayabilecek olduğunu dile getirerek, “www.emeğinkalbi.com adresinde herkesin online mağazasını açma imkanı olacak. Salgın döneminde e-ticaretin öneminin artması dolayısıyla sürdürülebilir bir inşa hedefliyoruz. Bu sistem ile esnaf ve vatandaşlarımız hiçbir aidat ödemeden e-ticarette yerlerini alabilecekler. Keza bütün satmak ve alışlar cep telefonları üzerinden de yapılabilecek. Bu projeye dahil edinmek isteyenlerin yapması gereken www.emeğinkalbi.com adresinde bulunan başvuru formunu yüklemek. Bu formu doldurduktan daha sonra istenilen bir kargo firması ile uzlaşma yapabileceksiniz. Onaylama sürecinin arkasında da tehlikesiz satmak başlayacaktır. Yapılacak olan işlemler üzerinden Osmangazi Belediyesi herhangi bir vergi almayacaktır. Esnafımız ve vatandaşlarımız için bu sistemi oluşturduk. Esnafımız da bu projeye ile keza dükkanlarında da keza de dijital ortamda satışlarını yapabilecek. İlçemiz ve şehrimiz adına bu projenin bahtı açık olmasını diliyorum” dedi.

Esnaf ve sanatkarlar namına çok güzel bir projenin hayata geçtiğini gösteren Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak da, “Esnaf ve sanatkarlar, gerçekten desteğe yoksul bir kesim. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a bugüne dek verdiği desteklerden dolayı fazla teşekkür ediyorum. Başkanımız, esnaf ve sanatkarların sıkıntılarını çok iyi biliyor ve anlıyor. Bugüne değin yaptığı çalışmalarda bunları görüyoruz. Esnaf olarak ekonomiyi ayakta tutan bir noktadayız. Esnafın sorunları çözebilmek için herkesin adım atması, herkesin destek olması gerekli. Şu belli başlı kadar aralıksız yardım aldık. Hükümetimizden Allah razı olsun. Şu başlıca kadar yapılan incelemeler tatmin verici noktada. Büyüyen teknolojiye kadar belediyemizden zaman zaman eğitimler alıyoruz. Bizden yardımlarını esirgemeyen başkanımıza esnaf ve sanatkar adına teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızı defalarca önde tutuyor ve daha önce hiç akla gelmeyen öbür projeleri uyguluyor. Yaptıkları çalışmaların her zaman yanınızdayız. Bu güzel proje de alkışlanır” diye konuştu.

Projenin paydaşlarından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası adına konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ise, “Son 1 yıldır dünya artık farklı bir yöne gitmeye başladı. Artık fiili bağlantı ve dokunuşlar bitti. Dünya, herkesin elinde bulunun küçük bir cep telefonunun içine girdi. Dijital dünya, e ticarete dönüştü. Bilhassa pandemiyle birlikte dünyada e-ticaretin önemi oldukça arttı. Hizmeti, temassız şekilde insanlarımız ayağına götürmek önem kazandı. Bu nesil projelerin, son dönemde ciddi anlamda can sıkıntısı yaşayan esnafımızı için önemli bir çözüm sağlayacağını düşünüyorum. E-ticarette yaşanan en büyük sıkıntı, sitelere üye olduğunuzda yüzde 25’lere varan komisyonlar ödüyor olmanı. Fakat bu projede komisyon yok. Adamakıllı esnafa karşın. Bu konuda aldığı sorumluluk için Osmangazi Belediyesi ve Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı İsa Altıkardeş de, “Bursa’daki belediyecilik anlayışında esnafı düşünen bir yapının öncüsü olan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a tüm esnafımız namına teşekkür ediyorum. Tarihi çarşıdaki takriben 4 bin esnafın ve 110 çeşitlilik iş kolunun bir arada olduğu e-ticaret platformunun olumları yansıması en fazla bize olacaktır. Bu projenin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor
Osmangazi Belediyesi Türkiye'nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir