Osmangazi Belediyesi ramazanda günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtıyor

– Osmangazi’de, jurnal 2 bin 500 kişiye sıcak yemek

BURSA – Yılın 12 ayı sıcak çorba ve yemeğin piştiği Soğanlı Kültür Merkezindeki Osmangazi mutfağında, ramazan ayıyla birlikte hareketlilikte arttı. Osmangazi’de günde 2 bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtılıyor.

Her gün 4 değişiklik yemeğin piştiği mutfaktaki çalışanlarla bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Mutfağımızda, her gün 2 bin 500 karakter sıcak yemek yemek, sanatkâr aşçılarımız tarafından pişirilerek, hijyenik ortamda vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Osmangazi’de sofralar öbür olsa da, gönüller bir” dedi.

Sosyal Belediyecilik alanında bu güne dek öyle fazla örnek projeye imza atan Osmangazi Belediyesi, ramazan ayında sıcak yemek yemek, somun ekmeği ve erzak destek paketleri ile vatandaşın yüzünü güldürüyor. Yılın 12 ayı sıcak çorbanın piştiği Soğanlı Kültür Merkezi Aşevinde, ramazan ayı ile birlikte etkinlikler daha da yoğunlaşıyor. Ressam ellerde hazırlanan bambaşka lezzetler,Elmasbahçeler Otoparkı, Soğanlı Kültür Merkezi, Eskici Mehmet Dede Aşevi, Somuncu Baba Evi ile Sakarya Kimsesizler Aşevinde vatandaşlarla buluşuyor.

Mutfakta çalışanlarla bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Soğanlı Kültür Merkezimizdeki mutfağımızda hazırladığımız jurnal 2.500 kap sıcak, şehrin 5 öbür noktasında vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Yemeklerimizin bir kısmı burada arkadaşlarımız göre paketleniyor, bir kısmı da kazanlarla dağılım merkezlerine gidiyor. Dileyen vatandaşlarımız hazırlanan paketlerden, dileyen vatandaşlarımız da, evlerinden getirdikleri kaplarıyla sıcak ve leziz yemeklerini alıyor” dedi.

Yemeğin açık havada, hazırladıkları 16 bin yiyecek içecek paketi ile Somuncu Baba Gönül Fırınında pişen jurnal 6 bin ekmeğinde yine aynı şekilde vatandaşlara ulaştırıldığını açıklayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Ramazan ayı her tarafında sıcak yemek yemek, erzak, somun ekmek ve öteki yardımlarımızla birlikte toplam 371 bini aşkın yardımı insanımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Amacımız, sosyal belediyeciliğin bütün gereklerini eksiz yerine getirmek. Bunun için ekiplerimizle sahada dolaşıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir bir ulaşıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde elde etmek. Fazla şükür bunu da başardığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek
Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek
Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek
Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek
Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek
Osmangazi'de günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemekBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir