Öğrenciler, e-Twinning projesi ile bilim konusunda bilgilendiriliyor

Antalya’da Türkiye’nin ve Romanya’nın bambaşka illerindeki okulların dahil olduğu e-Twinning projesiyle öğrenciler bilim konusunda bilgilendiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca da desteklenen proje Kars, Antalya, Manisa, Elazığ, Ordu, İstanbul, Balıkesir ile Romanya’nın öbür illerinden 11 öğretmen ve 43 öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Akseki Anadolu İmam Konuşmacı Lisesi Matematik Öğretmeni Sevgi Karataş da ortağı olduğu projede öğrencilere ayrım oluşturacak eğitimler veriyor.

Sevgi Karataş, yaptığı açıklamada, salgın sürecinde bilimin ne dek kayda değer olduğunun bir defa daha anlaşıldığını vurguladı.

Bu yıl Türkiye’den 9, Romanya’dan da 2 öğretmenle e-Twinning projesine başlattıklarını belirten Karataş, şunları kaydetti:

“Toplamda 11 öğretmenimiz 43 öğrencimiz ile ‘Let’s Create Scıence Museum’ projesine başladık Türkçesi bir bilim müzesi oluşturalım. Projenin amaçlarına gelirsek öğrencilere bilim merakı uyandırmak, bilimi ve bilim dallarını insanlara takdim etmek, şimdiye kadar yapılan icatlardan dile getirmek. Öteki bir amacımız ise öğrencilere yaşayarak ve yaparak öğretmeye açtırmak. Bu kapsamda çocuklar e-dergi,müze e-gazete ve sanal müze oluşturmayı video yapmayı öğrendiler. Afiş ve logo tasarlamayı öğrendiler. Diğer bir amacımızda pandemi sürecinde bilimin ne dek kayda değer olduğunu vurgulattık çocuklara. Çünkü pandeminin aşılmasını ve pandeminin bitmesinde ön kayda değer etkenlerden biri doğrusu bilim. Bu bağlamda aşı çeşitlerini daha önce ancak yıllardaki pandemi süreçlerinde yapılan aşıları da tanıttılar çocuklar gazetelerimizde.”

Projeyle dünyayı iyileştirme namına bir katkıda bulunmak istediklerini de vurgulayan Karataş, “Yine çocuklar güvenli internet kullanımı ile alakalı seminere katıldılar bununla alakalı etkinlikler düzenledik. Seminerde neler öğrendik onları sıraladık. Her ay ayın öğrencisini seçtik ve ayın öğrencisine ödüller verdik. Onun açık havada öğrencilerimiz Türkiye den çeşitli illerdeki arkadaşıyla tanıştılar ayrıca de Romanya’dan arkadaşları ile tanıştılar. Online toplantılar üzerinden birbirlerini tanıdılar ve kendilerini tanıttılar.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, e-Twinning projesi ile bilim konusunda bilgilendiriliyor
Öğrenciler, e-Twinning projesi ile bilim konusunda bilgilendiriliyor
Öğrenciler, e-Twinning projesi ile bilim konusunda bilgilendiriliyor
Öğrenciler, e-Twinning projesi ile bilim konusunda bilgilendiriliyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir