Normale dönen Yeni Zelanda’da 50 bin kişilik konser

Dünya genelinde koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleyle en iyi uğraş eden ülkelerin başında gelen Yeni Zelanda’nın Eden Park Stadyumu’nda 50 bin kişilik, sosyal mesafesiz konser düzenlendi.

Dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs bütün hızıyla sürüyor. Kovid-19) mücadeleyle en iyi mücadele eden ülkelerin başında gelen Yeni Zelanda’da 50 bin karakter konser şaşırttı. Ülkenin  Auckland kentindeki Eden Park Stadyumu’nda düzenlenen ve hınca hınç dolan konserde sosyal uzaklık veya maske takma zorunluluğu olmaması uyarı çekti. Konsere gelen binlerce birey sosyal mesafenin yanı sıra maske de takmadı. Lokal medyaya konuşan konsere gelen müzikseverler, “İnsanlar olarak bir araya gelip aynı şarkıları birlikte söyleyebilmek bizim için fazla manâlı. Bize bir şeyin parçası olduğumuzu hissettiriyor” dedi.

“YENIDEN KONSER VEREBİLECEK MİYİZ BİLMİYORDUK”

Stadyumda 50 bin kişiye konser veren müzik grubu Six60’in solisti Matiu Walters, “Kısıtlama aşağı olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Epeyce berbattı. ve her tarafta konserde çalabilecek miyiz bilmiyorduk. Ama birkaç nedenden ötürü burada Yeni Zelanda’da şanslıyız.”ifadesini kullandı. Grubun gitaristi Ji Fraser ise “İnsanların ne kadar heyecanlı olduklarını görmek, dıştan olmaktan ve canlı müzik duymaktan ve onların acımasız bir yıldan uzaklaştığını bakmak harikaydı. Çok özeldi. Adi hayatı özlemişiz” diye konuştu.

Normale dönen Yeni Zelanda'da 50 bin kişilik konser
Normale dönen Yeni Zelanda'da 50 bin kişilik konser
Normale dönen Yeni Zelanda'da 50 bin kişilik konser
Normale dönen Yeni Zelanda'da 50 bin kişilik konser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir